Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Başkan Olmak İstiyorum

 1. #1
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 1.486
  Tecrübe Puanı 24
  Tecrübe Puanı Gücü : 25

  Standart Başkan Olmak İstiyorum






  Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, 50 yaşında Galatasaray Kulübü'ne başkan olmak istediğini söyledi.

  Arda, Galatasaray'ın aylık yayın organı ''Galatasaray Dergisi''nin şubat sayısında yer alan röportajında, 30'lu yaşların ilk yarısı biterken futbolu bırakacağını dile getirerek, ''Ama Türkiye'de kalırsam daha erken de bırakabilirim. Futboldan sonra idareci olmak isterim. Son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim. Hatta 50 yaşında Galatasaray'a başkan olmak istiyorum. Olmayacak bir şey değil'' dedi.

  ''Sence 10 yıl sonra nerede olacaksın'' sorusunu ise Arda, ''10 yıl sonra nerede olacağımı bilemem, ama bu kalpte her zaman Galatasaray olacak'' diye yanıtladı.


  -''DÜDÜĞÜN ÇALMASI HEYECANI YATIŞTIRAN UYUŞTURUCU İĞNE GİBİDİR''-


  Maçlardan önce çok heyecanlandığını anlatan Arda, ''Kaç maça çıktım bugüne kadar, sayısını bilemem, ama başlama düdüğü çalana kadar heyecanım vardır. Maçlar başlamadan heyecandan ölürüm. Düdüğün çalması ise o heyecanı yatıştıran uyuşturucu iğne gibidir. İdmandaki maçta da öyledir, heyecanımı her zaman içimde tutarım'' dedi.

  Arda, kaptan olduktan sonra takımdaki sorumluluğunun arttığını da ifade ederek, şunları kaydetti:

  ''Zaten kendini bırakan bir insan değildim. Pukhet'e tatile gittim. Döndüğümün ertesi günü antrenmana başladım. Sadece takımın kaptanı değilim. Florya'ya hemen gitmek istedim. Garsonlar ne durumda, ne olmuş, malzemeci ne yapıyor, onlarla ilgilenmek zorunda hissediyorum kendimi.''


  -''METİN OKTAY BİR TANE, BİR DAHA DA GELMEZ''-


  Ekşi sözlükte hakkında yazılanlara baktığını belirten Arda, şöyle dedi:

  ''Bazen 'Dur ben şunu bir eleştireyim' diye yazmadıkları saçmalık kalmıyor. Herkes klavyenin istediği tuşuna vurmakta özgür, fakat insan tarafsızlıktan kopmamalı. Bazen daha çok zeka arıyorum insanlarda. Mesela bir yazı vardı hakkımda, 'Liverpool'a gitse, tesiste Arsenal marşı çalınsa ne düşünürdü' demişler. Ya ne düşüneceğim, ben Liverpool'da profesyonel futbolcu olurdum. Ben şu anda buranın öz çocuğuyum. Yani bu mahalledenim. Hepimizde vardır, mahalleye bir yabancı gelince bir süzeriz. Birbirimizi kandırmayalım. Galatasaray konusunda profesyonel değilim. Bunu her zaman söyledim. Tamam, para da kazanıyorum. N;apayım, para veriyorlar, almayayım mı? (Gülerek). Bana, 'Taraftara oynuyor' diyorlar. Benim, taraftarı arkama almaya ihtiyacım yok ki, neden böyle bir şey yapayım? Yaşlı teyzeler, küçük çocuklar hepsi beni seviyor, çünkü ön yargılı değiller. Daha net bakıyorlar. Geçen günlerde bir amca bana 'Metin Oktay, ona vuranların kafasını okşardı. Sen 22 yaşındasın, yavaş yavaş olacak' dedi. Kesinlikle doğru söylüyor, ama o Metin Oktay'dı. Metin Oktay bir tane, bir daha da gelmez.''


  -''BENİ ÇEKEMEYENLERİ ÇOK İYİ ANLIYORUM''-


  ''Beni çekemeyenleri çok iyi anlıyorum'' diyen genç yıldız, ''Adam, 'Milli takıma ne verdi, daha ne yaptı' diyor. Görmek isteyen görür. Cevap almak isteyen herkese cevap verebilirim, ama istersem. Sonuçta o kişiyi meşhur etmek de var. Yaptığım hareketlerin, söylediğim sözlerin hepsinin arkasındayım. Geri adım atarsam, onlar ileriye bir adım atar'' ifadelerini kullandı.

  Camiye gidip ibadet ettiğini belirten Arda, şöyle devam etti:

  ''Bunu yapmak, bunu söylemek bana zor gelmez. Ben gece de dışarı çıkıyorum, bir yerlerde arkadaşlarımla oturmayı seviyorum. Tabii ki yaptığım işi etkilemeyecek şekilde. Kesinlikle içki ve sigara kullanmıyorum. İngilizce öğreniyorum. Beni sıradanlıkla eleştiren insanlardan belki daha az, belki daha çok İngilizce konuşuyorum. Tek başıma yurt dışına tatile gittim, hiçbir sorun yaşamadım, çünkü öğreniyorum, öğrendiğimi de ortaya koymaktan çekinmiyorum. Benden çok daha iyi İngilizce bilen arkadaşlarımla da yurt dışına gittim, ama ben daha çok diyalog yaşadım. 13'lü yaşlardan beri kamplarda yaşıyorum. Herkes bir mücadelenin içinde, ben de bu mücadelenin içindeyim. Şu da bilinmeli, ben 22 yaşında bir çocuğum. Hayatta herkes bir mücadelenin içine giriyor, ama çoğunluk bunu liseden sonra yapıyor. Ben çok küçük yaşlardan beri veriyorum bu mücadeleyi ve bir sürü sorumluluk altındayım.''

  ''Ben de 22 yaşında olsam, dışardan Arda'yı izleyen bir taraftar olsam, ben de kıskanırdım'' diyen Arda, ''Güzel arabalara biniyorum, hayatın tadını çıkarmayı biliyorum. Güzel bir kız arkadaşım var. İnsanlar bir şeyler dedikçe cevap da verebiliyorum. İşimi iyi yapıyorum. Bu adamı ben kıskanırdım'' diye görüş belirtti.


  -''GÜNLÜK TUTUYORUM''-


  Arda, yalnızken kitap okuduğunu ve bunun kafasını çok iyi dağıttığını kaydederek, ''Bu aralar okumanın yanına yazmayı da ekledim. Günlük tutuyorum. Haliyle dışarıya yansıtamadığım çok şey var. Özellikle maçlardan önce ve sonra bir şeyler karalıyorum'' dedi.

  Hayattan çok fazla korkan bir adam olmadığını belirten Arda, şöyle devam etti:

  ''Ama her insan gibi çekincelerim var. Kafama takılanları, çekincelerimi kağıda aktarıyorum. Kendim yazmak istedim. Bir tavsiye üzerine değil. Hayat öyle bir yere geliyor ki, anlatmak istediğim çok şey oluyor. Anlatıyorsun, ama belki tam anlatamıyorum, belki de tam anlaşılamıyorum. Aslında üzerimde bir baskı hissetmiyorum, ama bir gerilim de var hayatımızda. Bu açıdan yazmak, rahatlamak için bir yol.''

  Arda Turan, her şeye açık biri olduğunu ifade ederken, şunları kaydetti:

  ''Mesela sezon başı çok çalışırım. Bilgi teknolojileri artık her yerde. Futbolun içinde de var. Ben de takip ederim, ama sezon içinde eski futbolcu kafasında davranırım. Hayat bana her şeyi gösteriyor. Konum olarak en yüksek noktaya çıktım. Galatasaray kaptanı oldum. Türkiye'de futbol adına en yüksek yerdeyim. Genç yaştayım, ama çok şey gördüm. Altyapıdan çıkan genç oyuncu, yedek bekleyen oyuncu, maçı kurtaran oyuncu... bunların hepsini yaşadım.''

  Galatasaray taraftarının kendisinden desteğini çekmesi halinde çok üzüleceğini vurgulayan Arda, ''Onlar benden desteklerini çekerlerse çok üzülürüm. Bazen iki maç kötü oynadım, ki bu olacak, o zaman tribünlerde homurdanmalar oluyor. Bu beni çok üzüyor. 33 yaşına gelince bu artar mı, işte bunu bilmiyorum. Bence biz bu takım için her şeyimizi veriyoruz. O yüzden taraftar bunun farkında olmalı. Takım kaybedince bizden daha fazla üzülen olmaz. Futbol çok kolay iş değil. Her gün attığın her pas adama gitmez'' dedi.

  Bir şeyler almak için Milano'ya gidebileceğini dile getiren Arda, ''Neden gitmeyeyim ki. İmkan var, bunu herkes yapıyor, ben de yapıyorum. Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışmak lazım'' diye konuştu.


  -''ARABA TUTKUSU YOK''-


  Arda, araba tutkusunun hiç olmadığını ve kullanmayı da sevmediğini kaydederek, bir minibüsü ve şoförü olduğunu, minibüsüyle gezmeyi sevdiğini söyledi.

  Tatilde bir Norveçli turist ile yaşadığı anıyı da anlatan Arda, Galatasaraylı Arda olduğu söylediği halde karşısındakini inandıramadığını, ancak birkaç futbol hareketi yaptığında Norveçli turisti buna inandırabildiğini ifade etti.






  Paylaş



 2. #2
  FIFA13 AÇILIŞ LİGİ ŞAMPİYONU

  Üyelik tarihi : Feb 2008
  Mesajlar : 8.190
  Tecrübe Puanı 210000
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart



  Fatih akyeli hatırlıyorum.
  Galatasaray için herşeyi yapabilecek biri.
  Babamın arkadaşı tanıyordu. Gerçek yüzde yüz galatasaraylıydı.
  Ama Fenerbahçeye geldi :)
  Profosyonel futbolcu her klüpte oynayabilir.
  Oynamam derse işte o zaman büyük futbolcu olamaz.
  Profosyonelliği duygularından daha önde olmalıdır...






  Paylaş
  22 Şubat 2011

  "Türkiye'de, Fenerbahçe Cumhuriyeti sağlıklı başarılı ve ilkse bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. Esnafın yüzü güler, parakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. Tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar meyhaneler fuldur. Stadlar Türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir. Fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür, Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz..."

  İSLAM ÇUPİ

 3. #3
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Dec 2009
  Mesajlar : 268
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart



  ooo arda hayatının her kısmını iyi değerlendirmesini yapmış bile 50mde bunu yaparım 25de bunu inş dediklerini yaparsın. hadi bakalım sırada avrupa var dimi :)






  Paylaş
  I LİKE FOOTBALL :)

 4. #4
  Emekli Yetkili

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 5.097
  Tecrübe Puanı 326
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart



  Alıntı Vurucutim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Fatih akyeli hatırlıyorum.
  Galatasaray için herşeyi yapabilecek biri.
  Babamın arkadaşı tanıyordu. Gerçek yüzde yüz galatasaraylıydı.
  Ama Fenerbahçeye geldi :)
  Profosyonel futbolcu her klüpte oynayabilir.
  Oynamam derse işte o zaman büyük futbolcu olamaz.
  Profosyonelliği duygularından daha önde olmalıdır...
  Fatih Akyel'i geç "Tümer Metin" Fenerbahçe'ye küfürde etti, canlı yayında Fb'ye gitmemde dedi sonra ....






  Paylaş
  ''Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir.''
  (Leonardo da Vinci)

 5. #5
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Dec 2009
  Mesajlar : 268
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart



  Alıntı Oguzhan` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Fatih Akyel'i geç "Tümer Metin" Fenerbahçe'ye küfürde etti, canlı yayında Fb'ye gitmemde dedi sonra ....
  bu konuya nerden girdiniz bilmiyorum ama D
  paranın gözü kör olsun bea






  Paylaş
  I LİKE FOOTBALL :)

 6. #6
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 2.895
  Tecrübe Puanı 10000
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart



  yarın ölmeyeceğin ne mağlüm,30 yaşında Nah bırakırsın futbolu






  Paylaş
  Arkadaşlar tanımayanlar olabilir eski nick:Pessimist

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793