Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Antalyaspor karşısında kötü bir maç oynadıklarını ve kaybettiklerini söyledi.

Rijkaard, maçın ardından yaptığı basın toplantısında, Antalyasporlu oyuncuların daha istekli ve hırslı oynadığını belirterek, ''Bugün iyi oynadığımızı söyleyemem. İkili mücadelelerde başarılı olamadık. Anlamsız top kayıpları yaptık. Kötü bir maç oynadık ve kaybettik. Antalyaspor, maçı hak etti. Evimizde oynayacağımız maça bakacağız'' dedi.

Arda'nın genel olarak orta saha ve kanatlarda oynadığı zaman daha etkili oynayan bir futbolcu olduğunu ifade eden Rijkaard, ''Arda forvette oynadığı zaman orta alana top almaya geldiğinde kanattaki futbolcuların hamle yapması gerekiyor. Bugün bu çok gerçekleşemedi. Ama çalışarak geliştireceğiz. Emre Güngör her zamanki mevkisinde oynamadı. Yine de defansta elinden geleni yaptı. Kaleci Ufuk'un şanssızlığı takımın kötü oynadığı bir günde kalede olmasıydı. Bu maç için kalecimize bir şey söyleyemeyiz'' diye konuştu.

Hakan Balta'nın sakatlığının uzun sürmeyeceğini belirten Rijkaard, Keita'nın geç de olsa geri döndüğü için mutlu olduklarını söyledi. Keita'nın henüz yeterli kondisyona sahip olmadığını anlatan Rijkaard, bu futbolcuya ceza verilip verilmemesi konusunun kulüp içinde değerlendirileceğini dile getirdi.

Rövanşta İstanbul'da oynanacak önemli bir maç daha olduğunu kaydeden Rijkaard, ''İkinci maçta her şey olabilir. Kendi sahamızda favori takım olacağız. Turu geçeceğimize eminim ancak öncelikle iyi oyunumuzu sahaya yansıtmamız gerekiyor'' dedi.

Basın toplantısına katılan Emre Güngör de, kupa maçlarının iki ayaklı olduğunu belirterek, ''Ali Sami Yen'de Antalyaspor'u yenerek tur atlamak istiyoruz. Bugün istediklerimizi sahaya yansıtamadık. Bugün Antalya'nın yaptığı gibi biz de rövanşta agresif oynayıp turu geçeceğimize inanıyorum'' diye konuştu.