Hollandalı hocanın soyunma odasında futbolcularıyla yaptığı konuşmada, “Denizli maçında kötü, Antalya maçında çok kötüydünüz. Kayseri'de bunu telafi etmek zorundasınız” dediği öğrenildi.

Fanatik'İn haberine göre, Aslan’ın hocası Frank Rijkaard’ın, Antalyaspor yenilgisinin ardından soyunma odasında futbolcularla sert bir konuşma yaptığı öğrenildi. Basın toplantısında oyuncularını korumasına rağmen, kapalı kapılar ardında takımı adeta ‘fırçaladığı’ belirtilen Hollandalı teknik adamın, kötü futboldan ve isteksiz mücadeleden dert yandığı öğrenildi. Rijkaard’ın, “Denizlispor maçında kötü oynadınız. Bunu konuşmuştuk. Ama Antalyaspor maçında çok daha kötü oynadınız. Bu futbol bize yakışmaz, mücadele etmemenin mazereti olmaz. Böyle oynadıktan sonra, kazanmanın da benim için anlamı yok. Galatasaray hem iyi oynamalı hem de kazanmalı. Ne kadar eksik oyuncunun olduğunun önemi yok” ifadesini kullandığı vurgulandı.

Neeskens de sertleşiyor

47 yaşındaki çalıştırıcının, Kayserispor deplasmanını hedef olarak gösterdiği ve “Zor bir maç daha bizi bekliyor. Kayseri’de bu kötü futbolu telafi etmek zorundasınız” dediği de gelen haberler arasında. Yardımcı antrenör Neeskens’in de dünkü antrenman sırasında hata yapan futbolcuları sert şekilde uyardığı belirlendi.