"Adnan Polat'ın haddi değil"

Kayserispor Kulübü Yönetim Kurulu, Galatasaray ile bugün saat 19.00'da oynayacakları karşılaşma öncesi sarı kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat'la ilgili yeni bir bildiri yayınladı. Bildiride, "MHK'yi uyarmak Adnan Polat'ın hakkı değildir" ifadesi kullanıldı.

Ali Turan'ın transferi yüzünden Galatasaray ve Kayserispor kulüpleri arasında ipler iyice gerilirken, bugünkü karşılaşma öncesi Kayserispor Kulübü'nün Galatasaray Başkanı Adnan Polat'a yönelik yaptığı bildiri ile gerginlik zirveye ulaştı. Kayserispor'un, Polat'ı hedef alan açıklaması şöyle:

"Merkez Hakem Komitesi'ni ve hakemleri uyarmak Sayın Adnan Polat’ın hakkı da değildir, haddi de değildir. Bu açıklamalar bir hak arayışı olamaz, olsa olsa bir haksızlık isteğidir. Sayın Polat bilmelidir ki, yıldız oyuncuya ve sakatlanmış yıldız oyuncuya sahip tek kulüp Galatasaray değildir. Her zor maçtan önce rakibi, hakemi baskı altında tutma, gayreti futbolun temiz yüzüne leke vurmaktan, rakiplerini Galatasaray’a karşı tahrik etmekten, futbola zarar vermekten başka bir şey olamaz."