Yönetim ve Rijkaard yıldızları getirirken verdikleri sözden dönemiyor. Gelen yıldızların beklenen performansı sergileyememesi sarı-kırmızılıların başını ağrıyor.


Türkiye'yi ayağa kaldıran, Avrupa'da da geniş yankı uyandıran Elano ve Giovani Dos Santos transferleri G.Saray camiası içinde tartışılmaya başlandı. Şu ana kadar gösterdikleri performansla ne taraftar, ne yönetim ne de teknik direktör Frank Rijkaard'ı tatmin edebilen bu ikiliye verilmiş olan 'Oynama'garantisi, sarı-kırmızılıların başını ağrıtıyor.
Geçen sene Manchester City'de şans bulamadığı için sezon başında sarı-kırmızılı takıma dahil olan ve transfer olmadan önce yönetim ve Frank Rijkaard'tan 'forma'garantisi olan Elano, bir türlü beklenen patlamayı yapamadı. Brezilya Teknik Direktörü Dunga'ya kendini ispatlamak için tercih ettiği Türkiye'de henüz kendini gösteremeyen Sambacı şimdilerde camiayı kara kara düşündürüyor. Rijkaard'tan aldığı forma sözüne rağmen takıma katkı yapamadığı gibi, arkadaşlarının mücadele gücüne de düşüren Elano, sisteme bir türlü ayak uyduramadı.


Sene başından beri Elona'yu 'idare' eden yönetim, şimdi aynı sorunu Dos Santos'tan yana yaşıyor. O da tıpkı Sambacı gibi Afrika'da düzenlenecek olan Dünya Kupası'nı düşünüp, G.Saray'a gelen Meksikalı yıldız, kendisine verilmiş olan oynama garantisi nedeniyle yedek oturtulamıyor. Takım içindeki dengeleri adeta alt üst eden bu iki yıldız için çözüm arayan Frank Rijkaard'ın şu an için eli kolu bağlı.

MİLLİ TAKIM İÇİN
BU oyunculara verilmiş olan sözler için şimdiden pişmanlık duyan yönetim, Harry Kewell'ı da yine aynı sebepten takımda tutmak zorunda kaldı. Yaklaşan Dünya Kupası öncesi şanssız bir sakatlık yaşamasına rağmen başkan Adnan Polat ile görüşüp, Avustralya Milli Takımı ile Dünya Kupası'nda oynayacağım. Sakatlığım geçtikten sonra G.Saray'da mutlaka kendimi göstermeliyim diyen Kewell, sezon sonuna kadar G.Saray'da kalmayı garantilemişti.