Sarı-Kırmızılı kulüp, Riva arazisinin inşaat ruhsatını aldı.Uzun yıllardır devam eden ekonomik sıkıntıları bitirmek isteyen Galatasaray, Riva arazisinde mutlu sona yaklaştı.

Bu müjde Galatasaraylılar'ı yerinden hoplatacak, söz konusu proje ise ihya edecek.
Yıllardır süregelen ekonomik sıkıntıları bitirmek isteyen Sarı-Kırmızılı kulüp, yine yıllardır beklenen Riva arazisini paraya çevirme noktasına geldi. Çünkü Beykoz Belediyesi, Riva arazisinin inşaat ruhsatını çıkarttı, 6 milyon 600 TL'ye de G.Saray'ın emrine sundu.

Kulüp, ruhsat parasını belediyeye 3 taksitte ödeyeceği gibi Riva projesinin tamamlanmasıyla birlikte kasasına 500 milyon dolar para akışı sağlayacak. Zira Sarı-Kırmızılı kulüp, Riva arazisinin üzerine 850 adet villa konduracak. Projenin mimarı ise Richard CB Ellis firması. Villalar 233, 240, 368 ve 550 metrekarelerden 4 ayrı tipten oluşturulacak. Toplam 166 bin 458 metrekare üzerine yapılacak inşaattan, 500 milyon dolar gelir elde edilecek.

İNŞAATÇILAR BURAYA!
İstanbul'un yeni cazibe merkezi olarak gösterilen
Riva'daki konut projesi için TOKİ de dahil olmak üzere birçok inşaat firması ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Hatırlanacağı üzere, Galatasaray yönetimi daha önce de arsanın satışı için yoğun mücadele vermiş ancak küresel kriz sebebiyle bunu sağlayamamıştı.

Habertürk