Kendisine edilen küfürlere kayıtsız kalan Mamur ve Özhaseki'ye kızan Adnan Polat, tepki olarak Kulüpler Birliği toplantılarına katılmama kararı aldı.

İşte 8 adımda Kayserispor ile Galatasaray'ı krize götüren hikaye...

1. Her şey Adnan Polat'ın Jo'nun Antalya'daki sakatlanmasını öne çıkararak "Federasyon kasapları cezalandırsın" açıklamasıyla başladı.

2. Kayseri Başkanı Recep Mamur'dan, "Bizimle oynayacakları maç öncesi bu açıklama hakemleri etkilemeye yöneliktir" tepkisi geldi.

3. Adnan Polat, Ali Turan transferinden dolayı zaten gerilim içinde oldukları Recep Mamur ve yönetiminin tepkisine "Haydi ordan" cevabını verdi.

4. Galatasaray Başkanı ve yöneticiler daha da ileri giderek Kayserispor karşılaşmasında ev sahibini protesto etti, maçı şeref tribünü yerine locadan izledi.

5. Maçın ilerleyen bölümleri, 'kasap havası'na dönüştü, Kayserisporlu Hakan'ın oyundan atılması tribünlerin çıldırmasına sebep oldu.

6. Kadir Has Stadı'nın tribünleri, topyekün Adnan Polat'ın 'kasap' yorumuna istinaden Galatasaray Başkanı'na küfürler savurmaya başladı.

7. Maçı izleyen Mehmet Özhaseki ve Recep Mamur'un duruma kayıtsız kalması, Adnan Polat'ın bulunduğu locayı terk etmesine sebep oldu.

8. Ve son ayakta Polat, "Misafir takım olarak bunları yaşayacaksak, Kulüpler Birliği'nin bir anlamı yok demektir" diyerek Özhaseki ve Mamur'a tavır maksadıyla 'birlik' toplantıları'na katılmayacağını açıkladı.