Riva Arazisine İmar Ruhsatı Alındı

Başkan Adnan Polat, bugün yapılan Divan Toplantısında çalışmaları uzun süredir devam etmekte olan Riva arazisinde inşaat ruhsatı alma çalışmalarının sonuçlandırıldığını ve ruhsatın alındığını açıkladı. İmar Ruhsatı alınan Riva Arazisinde değişik ölçeklerde 833 villa yapılabilecek. Arazinin 205.000 metrekaresi de orman olarak ayrıldı ve Galatasaray Selahattin Beyazıt Ormanı adını aldı. Ayrılan diğer bir parsel de eğitim alanı olarak tahsis edilerek Galatasaray eğitim Vakfı'na devredilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmaya "Konuşmama iyi bir haberle başlamak istiyorum" diyerek başlayan Başkan Adnan Polat, Riva arazisine inşaat yapılması için gerekli ruhsatın alındığı belirterek bu ruhsat için uzun süre uğraştıklarını belirtti.

Polat, ''Burası üç parsele ayrıldı. 1.175 bin metrekare arazinin 205.000 metrekaresi Galatasaray Selahattin Beyazıt Ormanı olarak ayrı bir parsel oluştu. 8.000 metrekarelik bir kısmı da bağımsız bir parsel olarak ve eğitim alanı olarak ayrıldı. Burasının normalde Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilmesi lazım ama biz Galatasaray Eğitim Vakfı'na devretmek istiyoruz. Bu konuyu Genel Kurul gündem maddesine koyduk. Yetkiyi aldıktan sonra, diğer ilgili kurumların da müsaadesiyle bu alanı Galatasaray Eğitim Vakfı'na devredeceğiz.
70.000 metrekarelik bir kısım çevre yollarına ve ortak alanlara terkedildi. Yaklaşık 900.000 metrekarelik bir alan da, değişik ölçeklerde yapılacak 833 villanın ruhsatı alındı. Biz alınan bu ruhsatı sembolik olarak büyüttük ve Divan'ımıza hediye ediyoruz. dedi.

Divan üyelerinin alkışlarıyla platforma getirilen Ruhsatın ardından Başkan Adnan Polat projenin bu aşamaya getirilmesinde büyük emekleri olan Yönetim Kurulu üyesi Işın Çelebi, Mali İşler Koordinatörü Erdal Arslan ve Yönetim Kurulu Muhasip üyesi Ali Haşhaş'a divan üyelerinin huzurunda teşekkür etti.

Bundan sonraki dönem için, yakında gazetelere ilan vererek yeterlilik ilanına çıkacaklarını belirten Başkan Adnan Polat "Böylece hem Riva'ya gösterilen ilgiyi görmek istiyoruz. Riva'nın yapım modeline henüz karar vermiş değiliz. Bu kat karşılığı, hasılat paylaşımı veya her ikisi de olabilir. Hem de bu konularda bir ön çalışma niteliğinde olacak" dedi.