Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Antalyaspor'a elenen Galatasaray'da teknik direktör Frank Rijkaard, hatalarının bedelini çok ağır ödediklerini söyledi.

Rijkaard 3-2 kazanmalarına rağmen elendikleri çeyrek final rövanş maçından sonra yaptığı açıklamada, "ne yazık ki yaptığımız hataların bedelini çok ağır ödedik'' dedi.

Antalyaspor'a üç gol attıklarını ve çok sayıda da pozisyona girdiklerini belirten Hollandalı çalıştırıcı, ''tabii ki konuşmamız gereken hatalar var. Belki çok sayıda hata yapmadık, ama kritik zamanlarda kritik hatalar yaptık. İki önemli hata bize iki gole neden oldu'' diye konuştu.

Rijkaard, sakatlardan en çok kime ihtiyaç duyduğu şeklindeki bir soruya, "forvette sıkıntımız var. Baros sakat olduğu için Jo alındı, ama o da sakatlandı. Buna rağmen üç gol attık. Belki günümüzde değildik ve şans rakibimizden yanaydı'' yanıtını verirken, Giovani'nin biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Hollandalı çalıştırıcı, kupadan elenmeleri konusunda suçu kendilerinde aramaları gerektiğini dile getirirken, ''şimdi bizim yapacağımız, önümüzdeki lig ve Avrupa kupası mücadelelerine konsantre olmak. Başarı kazanıp taraftarımızı mutlu etmek istiyoruz, çünkü bunu hak ediyorlar. Artık önümüze bakmalıyız'' dedi.
Özdilek: "Ter kokan başarılar istekle gerçekleşir"
Antalyaspor teknik direktörü Mehmet Özdilek, Galatasaray gibi güçlü bir ekibi eleyerek Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı finale çıkmış olmaktan büyük mutluluk yaşadıklarını belirtti.

Çok zor saha şartları ve atmosfer altında önemli bir karşılaşma oynadıklarını anlatan Özdilek şunları söyledi:

''Daha gelirken, amacımızın final oynamak olduğunu ve bu mücadeleyi göstereceğimizi söyledik. Türkiye'nin önemli takımlarından birini saf dışı bıraktık. Maçın başından sonuna kadar yılmayan, oyuna dahil olan bir Antalyaspor vardı. Ter kokan başarılar, imkanlarla değil, istekle gerçekleşir. Biz de bugün çok istedik. Hakkımız olan bir yarı finale çıktığımız için çok mutluyuz.''