Tarihin en kariyerli hocası takımın başında, tarihin en pahalı yıldızları kadroda. Ancak Cim Bom'da işler bir türlü iyi gitmiyor.

Avrupa'ya ve kupaya erken veda eden Sarı-Kırmızılı ekip, şampiyonluk hedefinin de iyice uzağında kaldı. Taraftarlar bir hocaya bir kadroya bakıyor ve haklı olarak soruyor: Florya'da neler oluyor?.

ELANO, JO, SANTOS AYNI LİNCOLN GİBİ

Takım içinde kimsenin kimseye saygısı kalmadı. Çeşitli gruplar oluştu. Ardacılar var, Servetçiler var, Ben bu parayı hiçbir yerde bulamamcılar var, yabancılar bile aralarında ikiye ayrılıyorlar; Kewellcılar ve alemciler. 17 Aralık 2007'de 2-0 kazanılan Sivas maçında korneri kötü kullanan Arda'ya fırça atan Servet'e Arda cevap verince bu ikili herkesin gözü önünde kavga etmişti. Sonra araya girildi, O benim kardeşim, O benim ağabeyim açıklamaları yapıldı ama bu olay ikili tarafından asla kapatılmadı. Hele hele Arda'ya kaptanlık verilince olaya üçüncü kişiler de katıldı ve kamplaşma başladı.

FLORYA'DA ÜSTÜNEL-ARDA KAVGASI

Yabancılar ile yerliler arasında zaten hiçbir zaman sıcaklık olmadı. Geçmişte kaybedilen bir maç sonrası soyunma odasına gülerek giren Lincoln, dayak yemekten son anda kurtulmuştu. Bugünkü durum da pek farklı değil. Elano, Jo ve Santos'un Lincoln'den bir farkı yok. Kewell ve Baros ise herkesi profesyonel olmamakla suçluyor. Yerliler de onların uzun sakatlıklarını pek inandırıcı bulmuyor. Haldun Üstünel ile Arda arasında yaşanan tartışma da hiç akıllardan çıkmadı. Bundan bir süre önce Haldun Üstünel Florya'da Arda'ya sert bir şekilde, Elano'ya niye pas vermiyorsun diye soruyor. Aynı sertlikte cevap alınca da binanın içinde bağrışmalar herkes tarafından duyuluyor. Çünkü bu tartışma lobide gerçekleşmişti.

ADNAN POLAT KONGREYE DALINCA

Büyük hayallerle getirilen Rijkaard şaşkın. O hâlâ Florya'yı işini yapan profesyonel futbolcular ve görevlilerden oluşan bir yer sanıyor. Ne futbolculuğunda ne de teknik direktörlüğünde böyle bir durumla karşılaşmamış olan Hollandalı, rotasyon adı altında düzeni forma dağıtımıyla sağlamaya çalışıyor. Tarihinin en büyük serbestliğini yaşayan futbolcular hep daha fazlasını istiyor. Camiada Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ'ın Adnan Sezgin'le arasının soğuk olduğunu bilmeyen yok.

ADNAN SEZGİN ERSUN YANAL'I İSTEMİŞTİ

Çoğu kez Üstünel'in futbolcularla yaptığı konuşmadan sonra Sezgin'in aynı futbolculara tam tersi şeyler söylediği ve bunun sonucunda da Başkan Adnan Polat'ın Florya'ya gelerek durumu düzeltmek zorunda kaldığı da biliniyor. Ancak seçim çalışmaları son dönemlerde bu ziyaretleri seyrekleştirdi. Çöküşün de bu zamanda gelmesi son derece dikkat çekici. Rijkaard transferi için Haldun Üstünel yurt dışına çıktığı günlerde Adnan Sezgin'in de Ersun Yanal ile görüşme yapması ve bunun kamuoyu tarafından öğrenilmesi ortalığı çok germişti. Bu olay aradaki soğukluğun sebebi olarak gösteriliyor.