Kadroyu yetersiz bulduğunu açıklayan Hollandalı teknik adam, şimdi de hepsi yabancı olmak şartıyla birer stoper, sol bek, forvet ve iki de orta saha transferi yapılmasını istedi.

RAPOR FUTBOL ŞUBESİNDE
Habertürk'ün haberine göre, Galatasaray'ın Kadromuz yetersizdi açıklamalarıyla gündeme oturan teknik direktör Rijkaard, yönetime verdiği raporda transfer isteğini yineledi. Rijkaard'ın futbol şubesine ilettiği raporda, Bir stoper, bir sol bek, iki orta saha oyuncusu, bir de forvete ihtiyacımız var dediği öğrenildi. Ancak teknik adamın verdiği bu raporda alınacak 5 futbolcu için de, Yerli değil, yabancı olmasını istiyorum demesi ve bunda ısrarcı olması, yönetimi ikinci defa şoke etti.

YÖNETİM ARA YOL ARIYOR
İstanbul BŞB maçından sonra yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi oturan Hollandalı teknik adam, özellikle Harry Kewell ve Milan Baros'un yaşadığı sakatlıkların ardından kadroda büyük bir sıkıntı yaşadıklarına dikkat çekmiş ve aynı kalitede oyunculara sahip olamadıkları için bu sonucun geldiğini vurgulamıştı. Rijkaard'ın bu isteğine karşılık olarak, gerek mali durumları sebebiyle gerekse yabancı kontenjanı yüzünden büyük sıkıntıya giren yönetimin, ara yol bulmaya çalıştığı belirtiliyor.

İSİMLERİ SEZON BİTİNCE BİLDİRECEK!
Rijkaard'ın yöneticilere verdiği raporda alınmasını istediği isimleri sezon sonunda bildireceği, şimdi yönetim kanadında merakla bu ikinci listenin beklendiği vurgulandı. Hollandalı teknik adamın özellikle savunmaya ve orta sahaya dünya çapında yıldızlar istemesi, yönetimi kara kara düşündürüyor. Rijkaard'ın istediği oyuncuların alınmaması durumunda ise ayrılmasından korkuluyor.