Marca, yıllık 3 milyon euro alacak Realli yıldıza kaptanlığın da verileceğini belirtti. Guti, "Rijkaard, beni çekiyor" dedi


Gelecek sezon kadroda büyük bir revizyona gitmesi beklenen Galatasaray, transfere yine hızlı girdi. Sarı-kırmızılı yönetimin, bir süredir görüştüğü Real Madrid'in yıldız oyuncusu Guti ile prensipte anlaştığı bildirildi. Cimbom'un 33 yaşındaki İspanyol orta saha oyuncusuyla, yıllık 3 milyon euro'dan iki senelik sözleşme için mutabakat sağladığı ifade edildi. Yönetimin, Guti'yi takım kaptanı yapacağı da ileri sürüldü.

FELSEFEM ÖRTÜŞÜYOR
Guti, İspanya'da Real Madrid kulübüne yakınlığı ile bilinen Marca gazetesine yaptığı açıklamada transferi doğruladı. "Evet, Galatasaray beni istiyor" diyen yıldız oyuncu, "Bakalım ne olacak. Türk futbolunu tanıyorum ve beni en fazla çeken bu takımda Rijkaard gibi bir teknik direktörün olması. Onun oyun felsefesi benimkiyle örtüşüyor" ifadesini kullandı. Guti'nin Rijkaard faktörü nedeniyle Cimbom'a sıcak baktığı belirtildi.

KONTRATI FESHEDECEK
Real Madrid ile 1 yıllık daha sözleşmesi bulunduğunu da hatırlatan Guti, sezon sonunda takımdan ayrılmak için kulübüyle görüşeceğini vurgulayarak, "Madrid'den şampiyon olarak ayrılmak istiyorum" dedi. Marca gazetesi, "Henüz hiçbir şey olmasa da Guti'nin geleceği Türkiye'de" derken, Galatasaray'ın ikna etmek için Guti'ye kaptanlık teklif ettiğini ileri sürdü. Yönetimin, haftaya İspanya'ya gidip transferi bitirmesi bekleniyor.

SOL AYAĞI RAKET GİBİ
Real Madrid'in altyapısında yetişen Guti 1995-96 sezonunda Jorge Valdano tarafından A takıma alındı. Ofansif orta saha olarak görev yapan 33 yaşındaki yıldızın en önemli özelliği forvetlere verdiği isabetli paslar. Özellikle sol ayağıyla yaptığı ortalar tehlike yaratıyor. Hızlı hareket ettiği ve çevik olduğu için takımına sayısız penaltı kazandırdı.

HABERSİZ Mİ, TAKTİK Mİ?
Başkan yardımcısı Haldun Üstünel'in önceki gün, "Guti ile görüşmedik. Transferde hedeflerimiz farklı" demesi kafaları karıştırdı. Üstünel'in bu açıklamasıyla Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın da devreye girmesini engellemek için taktik yaptığı belirtiliyor. Bir diğer iddia ise yetkileri elinden alınan Üstünel'in bu transferden bilgisi olmadığı şeklinde.