Teknik direktör Frank Rijkaard'ın Galatasaray yönetimine "Santos onun boşluğunu doldurur" teklifine anında cevap verildi: "Gio'ya 8 milyon Euro veremeyiz, Arda'yı da o fiyata satmayız."

Habertürk'ün haberine göre; Galatasaray'da son haftalarda yaptığı açıklamalarla hem futbolcuların, hem de yönetimin tepkisini çeken teknik direktör Frank Rijkaard, sonunda ağzındaki baklayı çıkardı. Devre arasında sarı-kırmızılı takıma kiralık olarak alınmasında büyük rol oynadığı Meksikalı Dos Santos'un bonservisinin de alınmasını isteyen ünlü çalıştırıcı, İngiliz kulübü Tottenham'ın Giovani Dos Santos için belirlediği 8 Milyon Euro'luk bonservis bedeli karşılığında Arda'yı istemelerine onay verdi. Ancak bu takasa karşı çıkan yönetimin, "1Giovani'ye o parayı veremeyiz, kaptanımız Arda Turan'ı da o rakama satmayız" restini çektiği öğrenildi.

"ZATEN GİTMEK İSTİYOR"

Daha önce verdiği raporda hem Mehmet Topal'ın, hem de Arda Turan'ın bir başka kulübe satılmasında sakınca görmeyen teknik adamın devre arasında Galatasaray'a getirttiği Giovani Dos Santos konusundaki ısrarı devam ediyor. Dos Santos için Arda'yı bile gözden çıkarmaya hazır olan Frank Rijkaard'ın yöneticilerle yaptığı son görüşmede Tottenham Kulübü'nün takas önerisine sıcak baktığı mesajını verdiği ve "Arda zaten gitmek istiyor. Dos Santos onun boşluğunu doldurabilecek bir oyuncu" dediği belirtildi.