Sözleşmeleri sona eren Hakan Arıkan ve Serdar Özkan için karşı karşıya gelen Galatasaray ve Beşiktaş, bu kez de Bank Asya 1. Lig takımı Adanaspor’un genç futbolcuları Okan Salmaz ve Ersan Gülüm için yarışıyor.

Play-off’ta Adanaspor’un Konyaspor’la yaptığı maçta Galatasaray Başkanı Adnan Polat, başkan yardımcısı Haldun Üstünel, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve alt yapının başına bulunan Tugay Kerimoğlu’yla, Beşiktaş Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı ile Cengiz Zülfükâroğlu'nun yakından izlediği futbolcular için Adanaspor yönetiminden yeşil ışık yakıldı.

Hem Galatasaray hem de Beşiktaşlı yöneticilerin Ersan (fotoğrafta solda) ve Okan Salmaz (fotoğrafta sağda) için Adanaspor Başkanı Bayram Akgül’le bir görüşme yaptıkları öğrenildi.

Bu konuda Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na açıklama yapan Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, görüşmelerin yapıldığını, ancak şu an için resmi bir teklifin olmadığını belirterek, “Adnan Sezgin ve Tugay Kerimoğlu’yla birlikte bizim Adana’da bir maçımızı izledi. Hem Ersan hem de Okan Salmaz’la Galatasaray ve Beşiktaş ilgileniyor. Ben hiçbir oyuncumuzun önünü kapatmam. Bu iki oyuncumuz büyük kulüplerde oynarsa bu bizi mutlu eder. İkisi de çok yetenekli. Biz gelecek yıllarda her ikisinin A Milli Takım’da oynayacaklarına inanıyorum” dedi.

Galatasaray’ın, kısa bir süre içinde, Ersan ve Okan için resmi teklifi vereceği öğrenilirken, Adanaspor Başkanı Bayram Akgül’ün kuzeni olan Beşiktaş Transfer Komitesi Başkanı Serdal Adalı, Radyospor’a yaptığı açıklamada “Altyapımızda Okan gibi çok oyuncu var” diyerek bu konuda mesafeli bir duruş sergiledi.

(Ligtv.com)