Galatasaray'ın milli futbolcusu Arda Turan'dan çarpıcı açıklamalar geldi. Sezon boyunca elinden gelen her şeyi yaptığını belirten genç yıldız, "Vicdanım rahat" dedi ve sarı kırmızılar açısından sezonun kırılma maçı olarak Ali Sami Yen'de kaybettikleri Fenerbahçe derbisini gösterdi.Milli takımı kampı için, ABD'de bulunan Arda Turan, NTV Spor'un sorularını yanıtladı.

Arda Turan takım olarak başarısız bir sezon geçirdiklerini belirtirken, "Sezon boyunca elimden gelen herşeyi yaptım, vicdanım rahat" dedi.

Galatasaray'da kaptan olmanın ve 10 numarayı giymesinin kendisini baskı altında bırakmadığını söyleyen genç yıldız, "Galatasaray'da kaptan olmak ve oynamak benim için onurdur" diye konuştu.

Bu sezonun kırılma noktası olarak Ali Sami Yen'de kaybettikleri Fenerbahçe derbisini gösteren Arda Turan, "Bu maçı sahamızda kaybetmek çok üzücü oldu. Bizi moralman bitirdi. Aslında o maçı berabere bitirsek onların üstünde yer alıyorduk. Ama Sami Yen'de diye kazanmak istedik, ancak olmadı. Bizim ülkemizde özellikle derbi maçlarında kazanmak adına büyük baskı oluyor." yorumunda bulundu.

Bu arada Galatasaraylı futbolcu, bu sezon kupa kazanmamalarının Galatasaray'ın büyüklüğünden bir şey kaybettirmeyeceğini söyleyerek, milyon Euro'lar harcayarak sezonu sıfır kupayla kapatan Real Madrid'i örnek gösterdi.

Öte yandan Arda Turan taraftarlarla yaşadığı sorun hakkında ise ilginç açıklamalarda bulundu. Arda kendisine tepki gösteren bazı taraftarların Galatasaraylı olmadığını iddia ederek, "Galiba bazılarının istediği çizgide olmadım. Ben Galatasaray'ın futbolcusuyum" ifadelerini kullandı.

Medya hakkında da konuşan yıldız oyuncu, "Medya insanları yanlış yönlendirebiliyor. Birşeyin 100 kez olmadığını söyledim inandıramadım. Bİr süre sonra ister istemez ailenizle yalnız kalıyorsunuz." şeklinde basınla yaşadığı probleme değindi..

Milli oyuncu transfer söylentileri hakkında yorumda bulunmazken, Türkiye'nin Güney Afrika'da yer almamasının en üzücü olay olduğunu söyledi.

Bursaspor'un şampiyonluğunu da değerlendiren Arda Turan "Bursaspor sezon başından beri herşeyi doğru yaptı. Şampiyonluğu hak ettiler. Herp pozittif futbol oynamaya çalıştılar. Onları tebrik ediyorum" dedi.

Galatasaray'la 2012'ye kadar sözleşmesi bulunan Arda "Gelecek sezonda Galatasaray'da forma giyeceğim. Yeni stadımızda büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu.