Rijkaard'ın takımında ne pahasına olursa olsun görmek istediği Stoch'u telefonla ara***** ikna etmeye çalıştığı, genç yıldızın da “Kulübümle anlaşın yeter” cevabını verdiği öğrenildi.


Galatasaray’da Miroslov Stoch rüzgarı... Sarı-Kırmızılı kulübün transfer listesindeki Slovak futbolcu için teknik direktör Frank Rijkaard’ın devreye girdiği öğrenildi. Hollandalı hocanın, kiralık olarak gittiği Twente’de şampiyonluk yaşayan ve bonservisi Chelsea’de bulunan 20 yaşındaki futbolcuyu telefonla arayıp ikna etmeyi denediği, genç yıldızın da “Sizinle çalışmaktan gurur duyarım. Kulübümle anlaşırsanız, benim açımdan sorun olmaz” dediği belirlendi. Galatasaray Yönetimi şimdi Chelsea Teknik Direktörü Ancelotti’nin Stoch’la ilgili vereceği kararı bekliyor. İtalyan teknik adamın genç yeteneği gözden çıkarması halinde bu transferi ucuza bitirebileceğini düşünen Sarı-Kırmızılılar, oyuncuyla ve menaceriyle irtibatı kesmiyor.

Haftaya zirve var
Ülkesinde tatil yapan Rijkaard, önümüzdeki hafta Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel’le Amsterdam’da bir araya gelip, transfer zirvesi gerçekleştirecek ve bu görüşmede son durum masaya yatırılacak.