Galatasaray Yönetimi ve teknik direktör Frank Rijkaard, geçtiğimiz ay gelecek yılın planlamasını yaparken, Hollandalı teknik adamın transferde gözdesi açığa çıkmıştı.

Frank Rijkaard, sarı kırmızılı yönetimden Twente'nin Hollanda şampiyonu olmasında büyük pay sahibi olan Slovak futbolcu Miroslav Stoch'u öncelikle istiyordu. Stoch'un bonservisini elinde bulunduran İngiliz Chelsea Kulübü ise sarı kırmızılı kulüpten bonservis bedeli olarak 7 milyon Pound istedi. Frank Rijkaard'a göre, Stoch bu paraya değerdi ve ne olursa olsun transfer edilmeliydi. Ancak Galatasaray Yönetimi, Rijkaard'ın bu isteğini desteklemedi.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansını elde edemeyince, en az 15 milyon Euro gelirden olan sarı kırmızılı yönetim, Rijkaard'a "Şampiyonlar Ligi'ne kalsaydık. Bu tür transferleri gerçekleştirebilirdik. Şimdi transfere bu denli yüksek kaynak ayırmamız mümkün değil" restini çekti. Geçen yıl Elano ve Keita'yı 7'şer milyon Euro'nun üzerinde bonservis bedeli ile transfer eden Galatasaray Yönetimi bu kez parayı daha dikkatli harcamak için kılı kırk yarıyor. Transferin kaynağı kesin olarak bulunmadan pahalı transfer gerçekleştirilmeyecek. Bugüne kadar bonservisi elinde olan oyuncuları sarı kırmızılı renklere bağlayan Galatasaray Yönetimi'nin, Rijkaard'tan transferde serbest kalan oyuncular arasında tercihini kullanmasını istediği öğrenildi.

STOCH ELANO'YA BAĞLI

Transferde parayı son derece dikkatli harcamaya çalışan sarı kırmızılı yönetim, Stoch'un transferi için kendi içinden kaynak yaratmaya çalışıyor. Bu yüzden Elano'nun Dünya Kupası'nda başarılı olmasının beklentisi içinde olan sarı kırmızılılar, kulüp bulunması halinde Elano'yu 8-10 milyon Euro arasında bir rakama satmayı hedefliyor. Ancak Elano'nun satışının gerçekleşmesi halinde sarı kırmızılıların, buradan gelecek parayı Stoch ve Halil Antıntop gibi isimlerin transferinde kullanmayı planladığı öğrenildi.