Türk futbolunun iki dev kulübü Fenerbahçe ile Galatasarayımız'ın Başkanları, Sapanca'daki kürek yarışlarını beraber izlediler.Türk futbolunun iki dev kulübü Fenerbahçe ile Galatasarayımız'ın Başkanları, Sapanca'daki kürek yarışlarını beraber izlediler. Önce kucaklaşan ardından oldukça samimi bir ortamda uzun uzun sohbet eden Yıldırım ve Polat iki kritik konuda ortak tavır sergilediler.

Stoch transferinin hiç konuşulmadığı sohbette sürekli birbirlerine takılan Yıldırım ve Polat zaman zaman da ciddi konular üzerinde görüşlerini açıkladılar. Aynı masada karşılıklı oturan ikiliden Aziz Yıldırım, Türk futbolunu bekleyen tehlikeyi açıkladı.

UEFA'nın 2012'de yürürlüğe girecek mali kriterlerine uzak olduklarını söyleyen Aziz Yıldırım, “Kaç gündür UEFA kriterleri ile ilgili kitapçık masamda ve üzerinde çalışıyorum. Gece gündüz okuyorum, okutuyorum. Ama şunu söyleyin başkan; işimiz tahmin ettiğimizden daha zor. Hep beraber önlemler almazsak bu kriterler devreye girdiği zaman biz ve siz dahil Türkiye'den kimse Avrupa kupalarına katılamaz, giremez” diye konuştu. Polat, “Haklısın başkan. Biz de önlemlerimizi alıyoruz. Tedbirleri almaya başladık zaten” diyerek Yıldırım'a katıldığını söyledi.

'Bu sistem sorgulanmalı'

Galatasaray Başkanı daha sonra farklı bir konudaki şikayetini dile getirdi. Polat, milli futbolcuların ulusal maçlarda sakatlanmalarına dikkat çekerek, “Galatasaraylı ve Fenerbahçeli oyuncular milli takım iskeletini oluşturuyor. Ama bu futbolcular milli takıma gidip sakatlandığı zaman bir kenara atılıyor. Olan yine bizlere oluyor. Bu sistem tartışılmalı, sorgulanmalı. Futbol Federasyonu'nun böyle bir durumda göstereceği tavır bu olmamalı. Gerekirse oyuncunun kendi takımında oynamamasından dolayı tazminat verilebilmeli” ifadelerini kullandı.

Adnan Polat'ın bu çıkışını destekleyen Aziz Yıldırım, “Haklısın başkan bunlar da konuşulmalı” şeklinde yanıt verdi.

Galatasaray şampiyon

Kürek Federasyonu tarafından Sapanca Gölü'nde düzenlenen ve sonucu merakla beklenen Büyükler Türkiye Şampiyonası'nda zafer Galatasaray'ın oldu.

Kırkpınar Parkuru'nda iki gün devam eden şampiyonada 18 kulüpten çok sayıda sporcunun katılımıyla 31 final yarışı yapıldı. Büyükler A Erkekler kategorisinde birinci olan Galatasaray'a kupasını Başkan Adnan Polat verdi. Polat, sporcuların yanına giderek sevinçlerine ortak oldu. Sarı-kırmızılı sporcular, daha sonra kupalarıyla birlikte Sapanca Gölü'ne atlayarak büyük bir mutluluk yaşadı.

Kaynak: Milliyet