Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "Rijkaard da Değişecek, Galatasaray da"

 1. #1
  GialloRosso
  Yedek Oyuncu

  Standart "Rijkaard da Değişecek, Galatasaray da"  Adnan Polat, gelecek sezon çok farklı bir takım olacaklarını söyledi.  Başlığımızdaki bu iddialı sözler Adnan Polat'a ait... Başkan yardımcısı Yiğit Şardan ve futbol komitesi üyesi Murat Yalçındağ ile birlikte Hürriyet'i ziyaret eden Galatasaray Kulübü Başkanı, gelecek sezon çok farklı bir takım olacaklarını söyledi. Frank Rijkaard'ın geçen bir yıl içinde Türkiye'yi iyice tanıdığını ve futbol mantalitesinde bu yönde değişiklikler yaptığına dikkat çeken Polat, bu değişimin sahaya da yansıyacağını ifade etti. Polat, yaklaşık 2 saat süren sohbetimizde sorularımızı şöyle yanıtladı:

  En güzel örnek İspanya

  - Rijkaard'ın, ilk sezonunda başarıya ulaşamaması konusunda çok şey söylendi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  Rijkaard burada bir futbol kültürü oluşturmak için çok uğraştı. Futbol oynatarak ve oynayarak kazanmanın yollarını aradı. Bunun en güzel örneği de İspanya'da. Orada olay sırf netice değil; futbol oynayarak ve şov yaparak işi çözmeye çalışıyorlar. Ama Türkiye'de ne futbol yönetimi ne futbol zihniyeti buna müsait değil. Türkiye'de kazan da nasıl kazanırsan kazan. Her yolu dene kazanmak için... Rijkaard o konsepti değil de, daha farklı şekilde futbolu ortaya koymak istedi. Ama onu yapabilecek futbolcuların da o zihniyette ve kalitede olması lazım. Rijkaard ‘kalite' derken işte bunu kastediyordu. Ama herkes yanlış anladı, “Milli takım oyuncusuna kalitesiz diyor” diye yorumladı. Halbuki bireysel yeteneklerden değil, düşünce kalitesinden bahsediyordu. Ancak bu kez bana göre Rijkaard neticeye yönelik bir futbol oynatacak diye düşünüyorum.

  Sahada kıskançlık var


  Ben hep ‘anti futbola prim verilmesin' diyorum. Örnek ise saha içinde vakit geçirme. Kaleciler özellikle vakit geçiriyor. En ufak darbede 3-5 dakika yere yatıyorlar, adeta ölmüş gibi. Bütün maç boyunca kaleci vakit geçiriyor ama alay eder gibi 90+4'te kart gösteriliyor. Bir de yıldız futbolculara karşı çok sert hareketler yapıldığını düşünüyorum. Ama ben, “Yıldızlar korunsun” diyerek bunu dile getirince kıyamet koptu. Bir kere sahada kıskançlık var. Adam resmen o yıldız oyuncuyu kıskanıyor.

  O kadar gücümüz olsaydı biz şampiyon olurduk

  - Galatasaray ve Fenerbahçe'nin ligin kaderinde çok etkili olduğu ve belirleyici rol oynadığı savunuluyor. Bu görüşe katılıyor musunuz?
  Bizim bu lige yön verecek gücümüz olsa başkaları değil Galatasaray şampiyon olurdu. Aynı şekilde Aziz Bey'in (Yıldırım) böyle bir gücü olsa, Fenerbahçe şampiyon olurdu. Demek ki böyle bir şey yok.

  F.Bahçe'yi Kadıköy'de yenmek için anti futbol yetmez, şans da lazım

  - Sayın Yiğit Şardan geçtiğimiz günlerde bize, “Biz de Fenerbahçe gibi anti futbol oynasak Kadıköy'de kazanırız” demişti. Haklı mı?
  Bilmiyorum anti futbol oynasak Fenerbahçe'yi yener miyiz... Kolay değil Kadıköy'de kazanmak. Bazen şans faktörünün de senden yana olması lazım. Bu sezon Kadıköy'de oynadığımız Fenerbahçe maçına bakın... En büyük silahımız Baros'un daha 1. dakikada ayağı kırıldı. Ondan sonra yediğimiz gol 2 metre ofsayt. Verilen penaltı, penaltı değil. O maçta geriye düşmemize rağmen kazanabilirdik ancak hakem Bünyamin Gezer beni inanılmaz hayal kırıklığına uğrattı. Cesur, yürekli ve maçı kaldırabilir diye düşünüyordum ama adam resmen korktu. İkinci maça bakıyorsun... 25 metre mesafeden saatte 50 kilometre hızla giden bir topun kaleye girmesi mümkün değil. Ama o maçta girdi.

  Maçları yabancı hakemlere izletiyorum

  - Bünyamin Gezer hakkında çok keskin konuşuyorsunuz...
  Bakın, ben böyle önemli maçları yurt içi ve yurt dışından en az 3-4 hakeme izletirim. Bu söylediklerimin aynısını yabancı hakemler de söyledi” cevabını verdi.

  Adnan Sezgin terfi etmedi tenzili rütbe oldu

  - Şubelerde yapılan operasyon ve Haldun Üstünel'in durumu çok tartışıldı...
  Bakın bu olay yanlış algılanıyor. Ben size şu organizasyon şemamızı bir anlatayım (masanın üzerindeki bir peçeteyi alıp şemayı kalemle yazıyor). Bakın, bir yönetim kurulumuz ve Sportif AŞ ile Futbol AŞ'nin birleştirildiği bir şirket var. Onun altında bir genel müdür, onun da altında bir sportif direktör, mali direktör ve stat direktörü bulunuyor. İcra kurulunda yedi tane yönetici var. Yönetim kurulu başkanı da benim. Şimdi Futbol AŞ'nin genel müdürü Adnan Sezgin, sportif direktörlüğe geçiyor. Yani, terfi değil tam tersi tenzili rütbe (rütbe düşürülmesi) gibi bir olay var. Sportif direktör Adnan Sezgin oldu ki, önemli bir karar verecek; bana açıp soracak. Transfer döneminde yardıma ihtiyacı olursa da Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ ve ben kendisine yardımcı olacağız. Hadise bundan ibaret.
  - Rijkaard'ın neden bir Türk yardımcısı yok?
  Hocamız kendi ekibiyle gelmek istedi, biz de kabul ettik. Kendisine “İsterseniz böyle birini getirebiliriz” dedik ama istemedi.

  Stoch, Arda'nın yedeği olurdu

  - Sizin de talip olduğunuz Stoch'u Fenerbahçe'nin alması sonrası yapılan spekülasyonları nasıl değerlendiriyorsunuz?
  Haldun Üstünel'e Stoch için tam yetki verseydik, futbolcuyu alır gelirdi. Stoch gelseydi, Arda'nın yedeği olurdu veya diğer kanatta oynardı. O konuda gol falan yemedik. Ama Fenerbahçe iyi ve genç bir futbolcu aldı.
  - Son iki sezonda şampiyonlukları Meira ve Nonda'yı sezon ortasında göndermeniz yüzünden kaybettiğinizi iddia edenlere ne diyeceksiniz?

  Meira ve Nonda hata değil

  Meira varken, yediğimiz gollerin yüzde 60-70'i onun hatasından kaynaklanıyordu. Meira'nın yokluğu bizi etkilemedi. Nonda meselesine gelince... Kewell'ın sakat olduğu dönemde hocamız Nonda'ya dört maç arka arkaya 90 dakika şans verdi. Ancak Nonda, sezon sonu gideceği için neredeyse topa ayağını bile sokmadı. Bitirmişti kafasında Galatasaray'ı... Bu arada doktorlar da ‘Kewell'ın 15 Mart'ta sahalara dönecek' deyince, Nonda'yı gönderdik.

  GS Store ile Fenerium ortak olabilir

  - GS Store ve Fenerium mağazalarının birleştirilmesi mümkün olabilir mi?
  Yapılabilir esasında. Düşünce olarak iyi fikir.
  - Yiğit Şardan: Bu fikri ilk olarak Sayın Abdullah Kiğılı ortaya attı. Üzerinde düşünülmesi gereken bir proje. Amerika'daki NBA mağazaları gibi bunun dünya üzerinde örnekleri var.

  Anelka ‘Burada futbol bana oynatmıyorlar' demiş

  “Benim hep yakındığım anti futboldan diğer büyükler de çok şikayetçi. Bir gün Aziz Yıldırım bana, Anelka'nın Türkiye'deki anti futbol yüzünden ayrıldığını anlattı.”

  - Diğer büyük kulüpler de anti futboldan şikayetçi olsa gerek...
  Geçmiş yıllarda bir gün Kulüpler Birliği toplantısına erken gittim. Aziz Bey de (Yıldırım) oradaydı. Anti futboldan, yıldız oyuncudan konuşuyorduk. Aziz Bey, “Sana bir şey anlatayım” dedi ve söze girdi; “Bir gün kulüpte yanıma Anelka geldi. ‘Başkanım ben gitmek istiyorum' dedi. ‘Neden gitmek istiyorsun? Paranı almıyor musun?' diye sordum. ‘O konuda sorun yok başkan' dedi. ‘Stattan, taraftardan mı memnun değilsin?' ‘Hayır, burası muhteşem. İstanbul da zaten çok güzel.' ‘E o zaman neden gitmek istiyorsun' diye sordum. ‘Başkan, ben futbol oynamak istiyorum. Burada futbol falan oynanmıyor” demiş.

  Hakan Şükür nasıl Fener'e gitmediyse Arda da gitmez

  - Arda Turan'ın, Fenerbahçe'ye gitmeme konusunda çok sivri demeçleri var. Siz olsanız öyle konuşur musunuz?
  Giden vardır, gitmeyen vardır. Siz Hakan Şükür'ü Fenerbahçe'ye verebilir miydiniz? Asla. Hakan Şükür Fenerbahçe'ye gitmezdi. Bu, Fenerbahçe'ye olan saygısızlığından değil, Galatasaray'a olan aşkından idi. Arda da böyle bir çocuk. Ancak bazılar gider, Tanju Çolak gitti. Profesyonel yaşamda bu olabilir. Bazıları ise kulübüne olan aşkıyla böyle davranır. Bana göre her ikisi de normal.
  - Peki, Arda'nın Avrupa'ya gitmesine ne zaman izin vereceksiniz?
  Arda daha yeni Avrupa'dan geldi! (Gülüşmeler). Bu tamamiyle arz-talep meselesi. Bize herhangi bir teklif gelmedi ki. Kaldı ki, sırf istediğimiz paranın gelmesi de bizi kesmez. Arda'nın iyi bir Avrupa kulübüne gitmesini isteriz. Ancak Arda'nın daha Galatasaray'a ödemesi gereken borçları var.

  Kaynak: Hürriyet


  Paylaş 2. #2
  bys
  Hiperaktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Jun 2009
  Mesajlar : 643
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  herşey değişecek anlaşılan


  Paylaş

 3. #3
  Emekli Yetkili
  Sadinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Dec 2008
  Mesajlar : 11.656
  Tecrübe Puanı 2568
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Haldun Üstünel'e Stoch için tam yetki verseydik, futbolcuyu alır gelirdi
  ***

  Adnan polat'ın açıklamalarını herzaman inceleye inceleye 2şer defa okumuşumdur:)

  Büyüksün Başkan..


  Paylaş
  ,,
  26.02.2011

  Bural'ARDA'yım:)


  -İLETİŞİM-
  AĞ-SADİNHO
  ŞİFRE-0202

  by_shady@hotmail.com

 4. #4
  GialloRosso
  Yedek Oyuncu

  Standart  Bende okurken iyiki Galatasaraylıyım diyorum içimden . :)
  Gerçekten bence Galatasaray tarihinin en büyük başkanlarından biri ..


  Paylaş

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618