Sezon yorgunluğunu atmak için ailesiyle Fransa'nın Cannes sahillerinde tatile çıkan Adnan Polat'a sadece Fanatik ulaştı. Başkan, özellikle transfer konusunda iddialı konuştu, önemli açıklamalar yaptı.Hakkında birçok spekülasyon yapılan, çeşitli yerlerde bazı oyuncularla görüştüğü iddia edilen Adnan Polat’a sadece Fanatik ulaştı. Ailesiyle birlikte Fransa’nın Cannes şehrinde tatil yapan Başkan, transferden yeni sezon hedeflerine kadar çok önemli açıklamalar yaptı. Kale dışında çeşitli mevkilerden 6 oyuncuyla görüştüklerini belirten Polat, “Fenerbahçe Stoch’u, Beşiktaş Quaresma’yı almışken, bizim elimiz de armut toplamıyor. Yakında ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız” dedi.

İstifa diye bir şey yok

Adnan Polat, tüzüğün kongreden geçmemesi halinde istifa edeceği ve yerine Yiğit Şardan’ın geçeceği yönünde çıkan dedikoduları yalanlarken, “Böyle bir şey söz konusu değil. Ayrıca hiçbir zaman koltuk sevdam da olmadı” diye konuştu. Tüzüğün geçmesinin Galatasaray’ın menfaatleri açısından önemli olduğunu belirten Polat, geçen sezon sportif açıdan başarısız olduklarını ancak bu dönemde kimin dost, kimin düşman olduğunu çok iyi anladığını söyledi.

Hedefimiz zirve
Başkan son olarak, “Sizin aracılığınızla herkese söz veriyorum, yönetimimin en büyük hedefi; Galatasaray’ı hem ekonomik, hem de sportif anlamda zirveye taşımak. Bunu gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Yalçın Dümer/FANATİK