Galatasarayımız, geçen sezon kiralık olarak forma giyen ancak pahalı olduğu için bonservis opsiyonu kullanılmayan Dos Santos için yeniden harekete geçerken, Elano için de girişimlere başladı.Galatasarayımız, geçen sezon kiralık olarak forma giyen ancak pahalı olduğu için bonservis opsiyonu kullanılmayan Dos Santos için yeniden harekete geçerken, Elano için de girişimlere başladı.

Tottenham'la masaya oturmaya hazırlanan Sarı-Kırmızılı yöneticiler, Dünya Kupası'nda sergilediği performansla taliplileri artan Meksikalı futbolcu Dos Santos'a yeniden Sarı-Kırmızılı formayı giydirmek için İngiliz kulübünden kolaylık göstermesini istedi. Bu transferin birkaç gün içinde netliğe kavuşacağı, Tottenham'ın da Dos Santos için önceliği G.Saray'a vereceği açıklandı. G.Saray, geçtiğimiz sezon verim alamadığı ancak Dünya Kupası'nda Brezilya forması altında gösterdiği performansla adından söz ettiren Elano'yu da kadrosunda tutmak için yeniden harekete geçti. Teknik Direktör Frank Rijkaard'ın bu oyuncuyu ısrarla istediği bildirildi. Cim Bom'un dış transferde ilgilendiği bir diğer futbolcu ise Arsenal'in ön liberosu Alex Song. Sarı-Kırmızılı yönetimin, Kamerunlu oyuncu için kulübüne 4 milyon paund'luk bir teklif götürdüğü, ancak Arsene Wenger'in 23 yaşındaki yıldız için fiyatı az bulduğu açıklandı.

Bu arada G.Saray'ın Lucas Neil'in stoperde yanına Hollanda Milli Takımı'nda başarılı maçlar çıkaran Joris Mathijsen'i düşündüğü öğrenildi. Cim Bom'un, bonservisi Hamburg'da bulunan yıldız futbolcu için girişimlere başlayacağı kaydedildi. G.Saray yönetiminin, 30 yaşındaki tecrübeli oyuncu için Alman kulübüne 2,5 milyon Euro bonservis bedeli teklif ettiği vurgulandı.

Kaynak: Zaman