G.Saray’ın reklam işlerini yapan asbaşkan Yiğit Şardan’ın kulübe çıkardığı fatura kriz yarattı.

G.SARAY’IN reklam işlerini üzerine alan reklamcı asbaşkan Yiğit Şardan’ın kulübe kestiği 1 milyon 800 bin dolarlık fatura kavgaya neden oldu. Kulübün tüm reklam projelerini yürüten, medya satışını yapan Şardan’ın kestiği 1 milyon 800 bin dolarlık fatura yönetimde masaya yatırıldı. Yöneticilerin büyük kısmı “Böyle saçmalık olur mu? Yiğit bize nasıl fatura keser?” tezini savunurken, başkan Adnan Polat “Herkesin yüzde 7 ile yaptığı işi Yiğit bize yüzde 5 ile yapıyor.. Sakın bu konuda kimseyi suçlamayın” diyerek Şardan’a sahip çıktı.

SEZGİN’E TOPAL PRİMİ

Ancak başkanın Yiğit Şardan’la ilgili sözlerine karşın sarı-kırmızılı yönetimde hâlâ yöneticiler bu konuyla ilgili ikna olmuş değiller. İki hafta önce yapılan toplantıda da bu konuyla ilgili sert tartışmaların yaşandığı öğrenildi.

BU arada sarı-kırmızılılarda futbolun tek patronu olan sportif direktör Adnan Sezgin’in 5 milyon Euro bonservisle Valencia’ya giden Mehmet Topal’ın satışından, Sportif A.Ş. Genel Müdürü Ebru Köksal’ın da düşük faizle şirketleri birleştirmek için alınan Denizbank kredilerinden dolayı primle ödüllendirildiği öğrenildi.