Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: "5 Yıldızla Anlaştık, 2'si Gelecek!"

 1. #1
  GialloRosso
  Yedek Oyuncu

  Standart "5 Yıldızla Anlaştık, 2'si Gelecek!"  Galatasaray Başkanı Adnan Polat, yeni statları Türk Telekom Arena ve Rijkaard'ı övdü, 5 oyuncuyla el sıkıştıklarını söyledi. Polat'ın sabah saatlerinde Katar'ın Al Sadd takımına satıldığı açıklanan Keita için dün kullandığı ifadeler oldukça ilginçti.  Galatasaray Başkanı Adnan Polat, gazete ziyaretlerine Akşam Gazetesine de ekledi.

  Sarı kırmızılıların başkanı duygularını samimi bir şekilde ortaya koyarken, birçok konuya da net cevaplar verdi. Özellikle Sarı-Kırmızılı takımın yeni stadı Aslantepe Arena'yı rakip takımlar için 'Cehennemin uç noktası' olarak niteleyen Polat Başkan, 'Allah gelecek takımlara yardım etsin' temennisinde bulundu! 4 yıllık stat sürecine de değinen Polat şunları söyledi:

  "1 YIL GECİKMELİ BİTİYOR"
  Stat hikayesi 1990'ların başında başladı. Ben 1996'da geldiğimde rahmetli Özhan Bey'le konuşuyorduk. Şimdi stat bitmek üzere. TOKİ her şeyini üstlendi. O yüzden biz stat ihalesinde söz sahibi olmadık. Yapılan sözleşmede bu vardı. Her şeyi TOKİ yapacak ve bize anahtar teslim stat verecekti. Fakat orada da şanssızlıklar yaşadık. Yüklenici firma işi yapamadı, mali gücü bu stadı yapmaya yetmedi. Bir sene gecikti. Yoksa stat, geçtiğimiz ekim ayında bitmiş olacaktı. Bizden kaynaklanan bir sorun değil bu. 200 bin metrekare bir inşaatı bitirmek, birçok taşeronun aynı anda çalışmasıyla mümkün olabilir. Bir taraftan işletmesi, diğer yandan pazarlaması, catering firmalarıyla anlaşılması, software'ni yapmak muazzam bir operasyon gerektiriyor. 3-4 kişilik yönetimde bir ekip var. Onlar bu stadın diğer unsurlarıyla ilgili çalışıyorlar. Ayrıca biz stadı bomboş bir şekilde alacağız. Bunun içine konulacak perdesinden tutun da, masasına kadar bir sürü unsur var. Dolayısıyla bu anlaşmaların yapılması, işin içine girilmesi zaman alıyor. Ama şunu söyleyebilirim ki; çok iyi şeyler oluyor.

  "2011 MAYIS'TA ÜSTÜ KAPANACAK"
  Ocak ayına kadar bu stadın üstünün kapanması yetişmiyor. Biz de yetiştirmek istiyoruz. TOKİ'yle bir anlaşma metni hazırladık, bugün yarın imzalanır. Dedik ki, ne kadar bu kapakların maliyeti? Onlar bir rakam çıkardı. Biz kendi içimizde bir araştırma yaptırdık. Dedik ki, siz bizim için dekorasyona bu rakamı kullanın, biz de kapakları yaptıralım. Onlar bu işe olur verdiler. Almanya'dan bir firma çağırdık. Dünyada bu işleri bu firma çok iyi yapıyor. Onlar da geldiler. Adamlar biz bunu yaparız dedi. Stadın zeminini bozmadan yapabileceklerini söylediler. Ocakta yeni stada gideceğiz. Mayısta lig bittikten sonra açılır, kapanır kısmı biz yapacağız.

  "RİVA'NIN DEĞERİ 4'E KATLANDI"
  Riva'nın imar durumu çıktı, projeleri bitti ve ruhsatı alındı. Bunları yapabilmek için 3 yıl uğraştık. Galatasaray'ın bu tür varlıklarını biz cari açıkta kullanmama kararı aldık. Oysa bugün oraya inşaat yapabiliriz. Ama yapmayacağız. Riva'yla ilgili olarak 3. köprünün ihalesini bekledik. Köprünün güzergahı belli oldu. Bize de çok yakın. Biz o vakit yetkiyi aldığımızda Riva'yı satsaydık 60 milyon dolar gibi bir rakam ederdi. Bugün ise 250 milyon dolar gibi kendisini 4'e katlamış bir araziye sahibiz. Artık orayı değerlendirip, yeni Rivalar bulacağız. Daha önce sponsorluk anlaşmasında ulaşabildiğimiz rakam 60 milyon dolarken, bugün bu rakam 180 milyon dolara çıktı. Bugün Galatasaray'ın 98 takımı ve bin 200 sporcusu var. Bunlar kolay işler değil...


  "BÜYÜCÜYÜ KOVDUM"
  Fenerbahçe'ye karşı Kadıköy'de şanssızlık yaşıyoruz. Benim batıl inancım yok... 1992'de Kadıköy'de oynadığımız bir maç öncesi, yanıma bir kadın geldi. Elinde bir muska vardı. Bana, 'Bu muskayı alın. Fenerbahçe'yi yeneceksiniz' dedi. Ben de muskayı aldım. Ama kadın benden 5 bin dolar istedi. Bunun üzerine güvenliği çağırdım ve kadını dışarı attırdım. O sırada bana bağırarak, 'İnşallah gün yüzü görmezsiniz' dedi. Ama o sezon biz TSYD de olmak üzere tam 4 kupa kazandık.

  "GALATASARAY'DA DEVRİM YAPIYORUZ"
  Başkanlığa geldiği dönemde önemli kararlara imza attıklarını söyleyen Başkan Polat; 'Önce anayasamızı düzeltmemiz gerektiğine karar verdik. 6 yıl önce medeni kanun ve dernekler kanunu değişti. Buna rağmen biz hala bu kanuna göre kendimizi yenilemedik. Galatasaray'ın aktif üyelerinin yüzde 3'ü kadar yeni üye alınabiliyor. Bunların bir kısmı liseli, bir bölümü kulüpte spor yapmış kişiler, bir yanı ise üyelerin eş ve çocukları olmak zorunda. Biz bu yeni tüzükle bir açılım yaptık. Bu yüzde 3'ün içinden, liseliler ve üye yakınları alınsın. Ayrıca yine bir yüzde 3'lük kısım açalım ve kulübe yeni üyeler kazandıralım' diye konuştu. Yönetimin görev süresinin 4 yıla çıkarılması gerektiğini ve bunun da Amerikan seçim sistemi gibi olmasını arzuladığını belirten Polat, 'Üyeler başkan ve 1 yardımcısını seçmeli. Başka ise yönetim kurulunu atamayla oluşturmalı' dedi.

  "GELİRLER 3 KAT ARTTI"
  Polat sözlerini şöyle sürdürdü: Amerikalılarla bir çalışma yapıyoruz. 2012'deki UEFA kriterlerinde idari ve teknik konularda belirli yaptırımlar olacak. Biz de bu sürece tam anlamıyla hazır olmak istiyoruz. Şimdiden bunun tedbirini almak için çalışıyoruz. Dolayısıyla 2012'ye kadar Galatasaray'ın yapısal sistemleri otursun istiyoruz. Mali olarak da her sene borç alarak, zararla yılı kapatmak kulübün kaderi olmasın. Baktığınız vakit kulübün geliri 3 yılda 100 milyon TL'den 300 milyon TL'ye çıkmış. 4 sene önce futbolcular idmana çıkmıyordu, paralarını alamadıkları için. Tüm mal ve hizmet satanlar kulübün kapısının önündeydi. Kasada para tutamıyorduk. Bankalar çek karnesi vermezdi. Şimdi ise her bir yönetici hiçbir kefalet olmadan 70 milyon dolarlık krediyi bankalardan aldı. Ama toprağa attığınız tohum meyve verene kadar bir zaman geçmesi gerekiyor.

  "RIJKAARD'N KIYMETİ BİLİNMİYOR"
  Sohbet toplantısının belki de en önemli noktası Rijkaard'dı... Hollandalı teknik adamla ilişkileri sorulan Polat, 'Mart ayında Rijkaard'a 2 yıllık sözleşme uzatma teklifi yaptım.' Dedi ki, 'Benim sözleşmeyi uzatmam için öncelikle bunu hak etmem lazım. Bırakın göndermeyi biz uzatmak istedik' açıklamasında bulundu. Liverpool'un yanı sıra Avrupa'nın bir çok kulübünden Hollandalı'ya teklifler olduğunu doğrulayan Polat, 'Onun total futbol anlayışını bile basınımızda sadece bir kaç kişi anlayabiliyor' dedi. Rijkaard'ın Barcelona gibi bir ekibin ardından Galatasaray'a gelmesinin önemli bir gelişme olduğunu kaydeden Polat, 'Yardımcısı Neeskens'le bile anlaşsaydık, o günkü basın bizleri göklere çıkarırdı. Ama bugün kulüpteki çaycıdan bile az katkısının olduğu söyleniyor. Bunlar ayıp şeyler' diye konuştu.

  "İDMANA AKREDİTASYON"
  BASINDAKİ ağır eleştirilerin dozunun kaçtığını belirten Başkan Polat, yaptırım güçlerinin olmadığını belirterek, 'Eskisi gibi işini düzgün yapan gazeteci artık çok az. Biz de bir karar alarak, idmanlara da akreditasyon sistemi getireceğiz. Gazetelerden idmanları izleyecek muhabirlerin isimlerini isteyip, akreditasyonu olmayanı almayacağız' dedi.

  "5 YILDIZLA ANLAŞTIK 2'Si GELECEK"
  Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın aksine transferde suskun kalan Galatasaray'da Başkan Adnan Polat taraftara müjdeli haberi gönderdi... Galatasaray'ın '1' numaralı ismi, eksik bölgeler için 5 oyuncuyla el sıkıştıklarını, kulüpleriyle masaya oturacaklarını ve 2 yıldızı takıma katacaklarını söyledi. Bu isimleri açıklamaktan kaçınan Polat, Dünya Kupası'na atıfta bulunarak, 'Şili ve Gana'da çok iyi oyuncular var' demekle yetindi. Başkanın özellikle Şili takımı üzerinde durması, transferlerin bu ülkeden olacağı izlenimini biz de uyandırdı. Polat Gana Milli Takımı'nda oynayan Annan için yorumda da bulunarak, 'Çok genç bir oyuncu. Top ayağındayken çok iyi işler yapıyor. Kendisini izledim. Ancak topsuz oyunda mücadele eksiği var' diye konuştu.

  "ASLANTEPE'DE ŞAMPİYONLUK GÖRECEK"
  Anlaştıkları 5 oyuncuyu da uzun süreden beri takip ettiklerini belirten Polat, Arda konusuna da açıklık getirdi. Arda'nın üzerine çok gelindiğini ve kaptanlarının yıpratıldığına değinen başkan, 'Kesinlikle onun için bir rakam belirlemedik. Ancak şunu söyleyebilirim ki, Arda'yı bu sezon satmayacağız. Aslantepe Arena'da şampiyonluk yaşamadan Galatasaray'dan gidemez. Ben ona hep şunu söylüyorum. Gittiğin yer ve yaptığın iş en kalitelisi olsun. Kız arkadaşıyla da gezecek. Bu onun en doğal hakkı' diye konuştu. Değerini bulan her oyuncuyu satabileceklerini söyleyen Polat, 'Önemli olan Galatasaray'ın kazanımlarıdır' ifadelerini kullandı. Polat, yabancı kaleci almayacaklarını da sözlerine ekledi.

  "FUTBOLDA ŞANS DA LAZIM"
  Geçtiğimiz sezon Galatasaray neden başarısız olmuştu?.. Faktörler nelerdi? Bunlara da açıklık getirdi Başkan Adnan Polat... 'Aklımda kalan Fenerbahçe maçları var' diye söze başladı başkan. Sezonun geneli için de Fenerbahçe'nin son Trabzon maçı var. Bursa'nın şampiyonluğu var' diye konuştu. Fenerbahçe maçlarının ilkinde Bünyamin Gezer'in korkmasının kendileri açısından negatif sonuçlar doğurduğunu söyleyen Polat, 'Yardımcısının başı yarıldı. Sesi çıkmadı. Oysa ben onun cesur olduğunu düşünmüştüm. Baros'un sakatlanması. Keita'nın atılması. Bunlar ligdeki kaderimizi etkiledi. Çok talihsiz bir yenilgi oldu.

  "100 KERE VURSA BİRİ GİRMEZDİ"
  ALİ Sami Yen'deki maçta ise, tüm defansı kaldır, Selçuk'u da oraya koy, Selçuk 100 kere vursa, belki 1'i gol olur. Ben Leo Franco'ya sordum bu golü. Topun ilk çıkış anını göremediğini söyledi. Geçtiğimiz yıl Atletico Madrid'e karşı hakem penaltımızı vermedi. İspanyollar gitti 3 galibiyetle kupayı kaldırdı. Futbolun için de şans da çok önemli' dedi. Seçim sürecinin de takımı olumsuz etkilediğini söyleyen Polat, 'Martta seçimler vardı. O seçimlere girmeden önce rakiplerimizden 5 puan öndeydik. Seçimler bitti 5 puan geriye düştük. Seçimler bizi etkiledi' ifadelerini kullandı.

  "YABANCI KARARI 6+4 OLMALIYDI"
  Federasyonunu aldığı yeni yabancı kararı konusunda beklentilerinin +4 olarak çıkması olduğuna vurgu yapan Galatasaray Başkanı Adnan Polat, 'Ben her zaman rekabetten yanayım. Kriterleri belirledikten sonra serbestlikten yanayım. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse, 1980 öncesi ülkeye giren malların bir listesi vardı. Özal döneminde ise serbestlik geldi. Yerli yatırımcı 10 yıl gibi bir bocalama döneminin ardından kaliteyi buldu. Bugün Avrupa ve dünyayla yarışacak duruma geldik. Yabancı kararı da böyle. Serbestlik gelmesi halinde Türk futbolunun da bundan olumlu yönde etkileneceğini düşünüyorum. 6 oyuncunun sahada, 2'sinin kulübede olmasını anlayabiliyorum. Ancak diğer 2 oyuncunun tribünde olması mantığımıza uygun değil' dedi.

  "AZİZ BAŞKAN NE YAPSIN?"
  Fenerbahçe'nin son maçta şampiyonluğu kaçırmasına da değinen Başkan Adnan Polat, futbolda bu ihtimallerin her zaman olduğuna vurgu yaptı. Kulüp yöneten insanlara güvenilmesini gerektiğinin altını çizen Polat, 'Aziz Yıldırım'da Daum da çok eleştirildi. Takım son saniyeye kadar şampiyonluk potasında. Tam 14 net pozisyon gol olmadı. Olmayınca olmuyor işte. Futbolda bu ihtimaller var. Biz de yönetici arkadaşlarımla bunun olabileceğini konuşmuştuk. 2006'da da meşhur 20.45 hadisesi yaşamıştı Fenerbahçe... O zaman da biz yaşatmıştık bunu onlara. Allah kimseye vermesin bunu. Büyük bir darbe. Ben kendimi onların yerine koyuyorum. İşin içinden çıkamıyorum. Aklıselim olmak lazım. İlk tepki çok duygusal tabi. Ama unutmamak gerekir ki, bu takımı kurmak için uğraşanlar en çok üzülenlerdir. Anons skandalı da çok büyük talihsizlik. Aziz Yıldırım daha ne yapabilir ki! Her branşta müthiş işler yapıyor. Fenerbahçelilerin başkanlarına sahip çıkması lazım

  "ŞARDAN'A YAPILAN BÜYÜK AYIP"
  BASINDA Asbaşkan Yiğit Şardan'a yönelik çıkan haberlerin 'çirkin' ve 'mesnetsiz' olduğunu belirten Başkan Polat, 'Yapılan terbiyesizlik. Galatasaray'a yapılanların bir bedeli olacak. Bu bedelleri ödeyecekler' dedi. Galatasaray'ın resmi sitesi de dün bir açıklama yayınlayarak, 'G.Saray'a herhangi bir komisyon ve ücret faturası kesilmemiştir. Galatasaray Kulübü için yapılan bu hizmetlerin tamamı Sayın Yiğit Şardan tarafından karşılanmış ve bedelsiz olarak Galatasaray'ın menfaatlerine katkı için sunulmuştur' denildi.

  "İSPANYA VE ALMANYA DAMGA VURDU"
  Bu kadar konu konuşulur da, devam eden Dünya Kupası sorulmaz mı?.. Favorisi hangi takımdı?.. Kimleri beğenmiş, kimler için hayal kırıklığı demişti?.. Bunların hepsine cevap verdi başkan. Yıldızlar topluluğu denenlerin aksine takım oyunu oynayan ekiplerin başarısına dikkat çeken Polat, 'Almanya ve İspanya'nın futbollarına bayıldım. İşte Rijkaard'ın da oynatmak istediği budur. Brezilya ve Arjantin'in bireysel değerleriyle kıyaslanmayacak Almanya ve İspanya turnuvaya damga vurdular. Her takımdan bir çok futbolcuyu beğendim. Total futbolun bireysel yıldızların önüne geçtiği bir turnuva oldu' ifadelerini kullandı.

  "LEO FRANCO GİDECEK SERVET YİNE BİZİMLE KEITA'YA YAKIŞMADI"
  Takımdaki oyuncular hakkında sorulan soruları da yanıtlayan Polat, Leo Franco'nun kesinlikle Galatasaray'da kalmayacağını söyledi. 'Fenerbahçe maçında yediği gol yüzünden mi?' sorusuna Polat, 'Hayır. Tüm sezonun etkisi var. İyi kaleci ama bizimle dokusu uyuşmadı. Karısı da Madrid'de yaşamak istiyor. Bu işi çözmeye çalışıyoruz' dedi. Servet'in takımda kalacağını söyleyen Başkan, 'Rijkaard onu oynatacak. Servet iyi bir futbolcu' yorumunda bulundu. Keita'nın Brezilya maçında Kaka'yı oyundan attırmasını nasıl karşıladığı sorusuna da Polat, 'Ona yakıştıramadım. Utandım. Yaptığı çok çirkin bir hareket. Galatasaraylı bir futbolcuya böyle bir hareket yakışmadı' cevabını verdi
  Kaynak www.ligtv.com.tr Adresinden Alınmıştır....


  Paylaş
  Mesaj M4K1F tarafından (06-07-2010 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Nov 2008
  Mesajlar : 3.496
  Tecrübe Puanı 61
  Tecrübe Puanı Gücü : 62

  Standart  http://www.ligtv.com.tr/Ligtv/SiteKu...ozlesmesi.aspx  Buğra dikkatli ol dostum Haberim yoktu falan anlamazlar  www.ligtv.com.tr web sitesi içeriğinde bulunan fotoğraf, video ve diğer görsel ve yazılı materyalin izin alınmadan, herhangi bir amaçla, herhangi bir yöntemle kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması, işlenmesi veya diğer herhangi bir şekilde kullanılması Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu hükümleri kapsamında suç teşkil etmekte olup, bu tür eylemleri işleyenler hakkında cezai takibatlar yapılacağı ve tazminat davaları açılacağı, fikri ve sınai emeğin korunması için gereken tüm tedbirlerin alınacağı ve tüm hukuki yollara başvurulacağı önemle tarafınıza duyurulur.


  Paylaş

 3. #3
  GialloRosso
  Yedek Oyuncu

  Standart  Yiyosa basvursunlar


  Paylaş

 4. #4
  Emekli Yetkili
  M4K1F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Üyelik tarihi : Feb 2006
  Mesajlar : 14.004
  Tecrübe Puanı 10000
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Yeah Kaynak Koy...
  Neyse Bu Seferlik Ben Yazayım...
  Adamlar O Kadar Uğraşmışlar...


  Paylaş
  Merhaba ben Goethe. Daha önce de gelmiştim.

 5. #5
  GialloRosso
  Yedek Oyuncu

  Standart  Kaynak belli olmuyormu


  Paylaş

 6. #6
  FIFA13 AÇILIŞ LİGİ ŞAMPİYONU

  Üyelik tarihi : Feb 2008
  Mesajlar : 8.190
  Tecrübe Puanı 210000
  Tecrübe Puanı Gücü : 100
  22 Şubat 2011

  "Türkiye'de, Fenerbahçe Cumhuriyeti sağlıklı başarılı ve ilkse bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. Esnafın yüzü güler, parakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. Tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar meyhaneler fuldur. Stadlar Türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir. Fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür, Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz..."

  İSLAM ÇUPİ

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793