Başkan Adnan Polat, Milan forması giyen Brezilyalı yıldız için hiçbir girişimde bulunmadıklarını söyledi.Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Milan forması giyen Brezilyalı yıldız için hiçbir girişimde bulunmadıklarını söyledi, "Ronaldinho sponsorlar hariç yılda 6-7 milyon euro kazanıyor. Bu maliyetteki bir oyuncuyu nasıl transfer ederiz" dedi

Cim-Bom'da Başkan Adnan Polat, spekülasyonlara yanıt verdi. Milan'da top koşturan Ronaldinho ile ilgilenmediklerini açıklayan Polat, Brezilyalı yıldız için şimdiye kadar en küçük bir girişimde bulunmadıklarını bildirdi.

Ronaldinho'nun taraftarları heyecanlandıran bir isim olduğuna dikkat çeken Başkan Polat, "Ancak insanların gerçekleri de görmesi gerekiyor. Bugün Ronaldinho'nun sponsorlar hariç aldığı ücret en azından 6-7 milyon euroyu buluyor. Biz şimdi bu maliyetteki bir oyuncuyu nasıl transfer edebiliriz? Bizim transferdeki politikamız hiç değişmedi. Bu sezon takım içindeki dengelerin korunmasına dikkat ediyoruz. Bunu da ücretlerin eşit ve adaletli dağıtılmasını sağlayarak yapabiliriz" dedi.

"Arda kalacak"
Stoch transferi nedeniyle Fenerbahçe'ye misilleme yapacakları iddiasına yanıt veren Galatasaray Başkanı, "Benim yaptığım açıklamalar yanlış yorumlanıyor. Bizim misilleme yapmak, rakibin elinden oyuncu almak gibi bir tavrımız olmadı. Ben olgunluk gösterilmesi gerektiğini ifade ettim. Onun dışında kinle, intikamla hareket etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Adnan Polat, Keita'nın ardından Arda Turan'ın da satılabileceği iddialarına da son noktayı koyarak, "Artık bu konu kapansın lütfen. Biz Arda'yı kesinlikle satmayacağız. Böyle bir niyetimiz olmadı, olmaz da" yorumunu yaptı.

Kaynak: Milliyet