Derbi maçtan sonra yaşanan olaylardan sonra kaptanımız Arda Turan ilk kez konuştu.Galatasarayımız'ın hazırlık maçında Fenerbahçe'ya mağlup olması, camiamızda sıkıntı doğurdu. Kafilemizin Mönchengladbach'taki Fenerbahçe karşılaşmasının ardından Hollanda'da kamp yaptığı Venlo'ya dönüş yolculuğunda çıkan olaylar ise yenilginin tuzu biberi oldu. Hollanda'dan Almanya'ya stada gelişte de eskortu kaybedip geç kalan otobüs, çıkışta bu kez taraftarların arasında kaldı.

Sıkışık trafikte adeta kıpırdamayan otobüse yönelik laf atmalara, 1-0'lık derbi yenilgisi sebebiyle moralleri bozuk olan futbolculardan sert tepki geldi. Galatasaraylı taraftarların otobüsün içindeki futbolcuların aşağı inip fotoğraf çektirme taleplerine yanıt vermeleri yönündeki ısrarları ortamı gerdi. Bir taraftarın yaptığı "6" işaretine sinirlenen Arda'nın otobüsün içinden buna karşılık verdiği öne sürüldü. Sataşmalar artınca Arda otobüsün kapısını açtırıp araçtan indi. Arda taraftarlarla konuşurken Sabri ve Gökhan Zan gibi isimler de kaptanın ardından aşağı indi. Bu anlarda Arda ve Sabri ile bazı taraftarlar arasında itiş-kakış yaşandığı öne sürüldü.

'OLAYLAR ÇARPITILIYOR'
Olaylarla ilgili olarak SABAH'a konuşan Arda, "Ben asla bir taraftara yumruk atmadım. Kimsenin gırtlağına sarılmadım. Yaşananlar yanlış yazılıyor; olaylar çarpıtılıyor. Birileri beni taraftarla karşı karşıya getirmek istiyor. Ben Galatasaray'ın kaptanıyım. Bir Galatasaraylı için bundan daha büyük bir mutluluk olabilir mi? Bu kaptanlığın gereklerinin, sorumluluklarımın farkındayım. Bütün adımlarımı da buna göre atıyorum" ifadesini kullandı.

BUNUN ADI OTORİTE BOŞLUĞU
Galatasaraylı oyuncuların Fenerbahçe yenilgisi sonrası taraftarlarla karşı karşıya gelmesi, sarıkırmızılı kafiledeki idari zaafı ortaya çıkardı. Oyuncuların takım halinde otobüsten inerek tartışmaya girmeleri, ciddi bir otorite boşluğu ve güvenlik zaafiyeti olarak yorumlandı. Olayların kavgaya dönüşmemesi ise olayların tek tesellisi oldu.

Kaynak: Sabah