Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan, Almanya'da oynanan Fenerbahçe derbisinden sonra yaşananları anlattı !..

Çarşamba günü yapılan gurbet derbisinde sonra sarı kırmızılı oyuncular ve orada bulunan taraftarlar arasında yaşanan tartışma spor gündeminde bomba gibi düşmüştü. Maçtan sonra 40 dakika kilitlenen trafikte taraftarların arasında kalan takım otobüsünde yaşananlar, adeta facianın eşiğinden dönülmesiydi.

Galatasaray kaptanı Arda Turan ve Sabri'nin taraftarlarla yaşadığı sürtüşme büyük yankı uyandırmıştı.

Sarı kırmızıların kaptanı GS TV'de yayınlan bir programda orada yaşananları anlattı.

İşte Arda Turan'ın açıklamaları;
"Stat çıkışında otobüs 45 dakika 1 metre bile ilerlemedi. Biz orada bulunan vatandaşlarımızla otobüsten inip fotoğraf da çektirdik. Hatta Fenerbahçeli arkadaşlar da vardı. Ancak daha sonra otobüse bindik. Ve orada bazı taraftarlar haddini aştı ve küfür ettiler. Biz de aşağıya indik. İnme sebebimiz de gönül almaktı. Ama orada küfür vardı ve daha sonra görüntülere baktım 4 dakikadır bize küfür ediyorlarmış. Aslında otobüsten inmememiz gerekirdi. Yine de orada yanlış bir şey yaptığımızı düşünmüyorum. Yanlış bir şey yaptıysak da özür dileriz"

Bu arada Arda Turan, NTV Spor Spikeri Burcu Esmersoy'a küfür ettiği iddiasına yönelik "Hanımefendi gereken açıklamayı yaptı." ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu bu sezon savaşan bir Galatasaray'ın olacağını vurgulayarak, sezon sonunda ipi göğüsleyen taraftarın kendileri olacağını iddia etti.

Öte yandan milli oyuncu yeni transfer Lorik Cana'nın kendisini çok etkilendiğini belirtti ve "Her topa giriyor. Galatasaray ruhuna yakışan bir oyuncu" yorumda bulundu.

İnternet Spor