Galatasarayımızın Brezilyalı yıldızı için CSKA Moskova gözünü kararttı, Aslan'ın kapısını 9 milyon Euro'luk teklifle çaldı. Ancak Sarı-Kırmızılı Yönetim, Elano Blumer'i 12 milyon Euro'ya satmakta ısrarcı...Dünya Kupası'nda Brezilya Milli Takımı formasıyla sadece iki karşılaşmaya çıkmasına rağmen, attığı goller ve ortaya koyduğu performansla pek çok kulübün iştahını kabartan Elano Blumer için CSKA Moskova, Galatasaray'ın kapısını çaldı.

Rus kulübü, Sambacı'nın bonservisi için 9 milyon Euro önerdi, ancak Sarı-Kırmızılı Yönetim teklifi geri çevirdi. Galatasaray, yıldız futbolcu için 12 milyon Euro istediğini yineledi. Bunun üzerine daha önce de pek çok kez Cim Bom ile temasa geçen CSKA'yla kıran kırana pazarlıklar başladı. Galatasaray, Elano'yu yüksek bir bedel karşılığında elden çıkarıp yeni teknik direktör Rijkaard'ın listesindeki transferlerin yolunu açmayı planlıyor. Bu doğrultuda İtalyan devi Juventus başta olmak üzere diğer kulüplerden gelen teklifler de Aslan'ın elini güçlendiriyor, çünkü Elano'nun değeri giderek artıyor.

Bugün Türkiye'ye gelecek

Geçen sezon başında 7 milyon Euro'ya Manchester City'den transfer edilen Brezilyalı futbolcunun da, Türkiye'den ayrılmak istediği gelen bilgiler arasında. Teknik heyetten ekstra izin alan ve bugün Sarı-Kırmızılı takıma katılması beklenen Elano Blumer ile yönetimin masaya oturacağı ve transferini sonuca kavuşturacağı ifade edildi.
Kaynak: Fanatik