UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Sırbistan'ın OFK Belgrad takımıyla karşılaşcak olan Galatasaray'da teknik direktör Frank Rijkaard, karşılaşma öncesi önemli açıklamalar yaptı.

Düzenlenen basın toplantısında merak edilenleri yanıtlayan Rijkaard, hazırlık kampında takımın çok iyi çalıştığını belirtirken sakatlıkları bulunan Gökhan Zana, Aydın, Baros, Emirhan ve Elano'nun kadroda olmayacağını söyledi. Öte yandan Hollandalı çalıştırıcı, Neil, Kewell ve Pino'nun ilk 18'de yer alacağını açıkladı.

"ÜSTÜNEL GERÇEK BİR GALATASARAYLI"
Frank Rijkaard, kendisini G.Saray'a gelmesinde önemli rol oynayan Haldun Üstünel'in istifası ile ilgili bir soruya da "Haldun Üstünel için kendi adıma üzgünüm. Haldun benim Galatasaray'da tanıştığım ilk insanlardan birisiydi. Çok güzel işler yaptığını biliyoruz. Kulüp içerisinde değişliklikler oldu. Neden istifa etti bilmiyorum tabi bu yönetim arasında olan birşey. Ama gerçek bir Galatasaraylı olduğunu biliyorum. Bu yüzden kendisiyle tekrar konuşmak isterim" şeklinde cevap verdi.

'KALİTE' POLEMİĞİ
Geçen sezon takımın kalitesiyle ilgili sarferttiği sözler nedeniyle oldukça eleştirilen Rijkaard, bu konuya da açıklık getirdi. Deneyimli teknik adam, eksiklerin önemime dikkat çekerek "Benim o zamanki söylemeye çalıştığım kalitesiz değil, kalitemizin yeterli olmamasıydı. Eksik futbolcuların olması ve onların yerlerinin doldurulamaması bizim için dezavantajdı. Geçen sene takımdaki sakatlıklar boynumuz büktü ve kalitemizin yüksek olması gereken yerde istenilen performans sergilenemedi. Şu andaki takımımızın dengesi çok iyi. Yeni gelenelerin takım içindeki uyumu ve o futbolcularla iyi bir şekilde başarıyı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

"BAROS'UN BOŞLUĞU DOLAR"
Takımın en önemli golcüsü olan Baros'un sakatlığını da değerlendiren Hollandalı çalıştırıcı "Baros sakat ama bizim alternatiflerimiz var. Hem forvet, hem de her iki kanatta oynayabilen Kewell'ın yanı sıra Mehmet Batdal da önemli bir oyuncu. Çok genç ve yetenekli olan Mehmet zamanla çok daha iyi olacak. Mehmet Batdal'ın bir süreci var. Maçlara çıktıkça daha başarılı olacaktır. Baros'un sakatlığı da zaten en kısa sürede geçecek ve aramıza katılacak" diye konuştu.

(Ligtv.com.tr)