Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Sırbistan'ın OFK Belgrad takımıyla 2-2 berabere kaldıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Helvacı, maçı kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmak istediklerini belirterek, ''Kazanamadığımız için üzgünüz. Bunlar futbolun içinde oluyor. Kötü bir oyun oynamadık. Bu açıdan iyi başladığımız söylenebilir. Skor iyi değil ama Galatasaray bunun altından kalkacaktır. Rakibimiz bizim gücümüzde değil. Belki de oradaki maçı garantiye almak için iyi bir skor olduğu söylenebilir'' diye konuştu.

Mehmet Helvacı, transfer çalışmalarının devam ettiğini de belirterek, ''Görüşmelerimiz devam ediyor. Önemli eksiğimizin orta sahada olduğunu biliyoruz. Orta sahada ileri geri oynayabilecek, defansif özellikleri ağır basan bir oyuncuyu mutlaka transfer edeceğiz. Biz de transferin bitmesini tercih ederdik ama transfer bir maliyet meselesi. Yöneticiler olarak bunu düşünmek zorundayız'' dedi.

İkinci başkan Helvacı ayrıca, taraftarların istifa eden eski yönetici Haldun Üstünel lehine tezahüratlarının hatırlatılması üzerine de ''Bunu tepki olarak algılamıyoruz. Taraftarlar Haldun'u seviyor ve bunu dile getiriyorlar. Biz de seviyoruz. Onun için taraftarlarla aramızda bir fark yok'' değerlendirmesini yaptı.

Bir basın mensubunun, alınan sonucun yönetim olarak kendilerini sıkıntıya sokup sokmayacağıyla ilgili sorusuna da Helvacı, bu durumun bir karşılaşmanın sonucuna göre değerlendirilemeyeceğini ifade etti.

Bu arada, Mehmet Helvacı maç sonrası gazetecilere açıklama yaparken, bazı taraftarlar Haldun Üstünel lehine tezahürat yapmaya devam etti. Yaşlı bir taraftar da Helvacı'ya yaklaşarak, ''Biz bu takımı izlemek için kombine almıyoruz. Ayhan'ı, Mustafa Sarp'ı izlemek için kombine almıyoruz'' diye tepki gösterdi.

Maçta 2 gol atan kaptan Arda Turan ise turu geçecek güce sahip olduklarını vurgulayarak, savunmada dikkatsizlik sonucu 2 gol yediklerini söyledi.

(Ligtv.com)