Teknik direktörümüz Frank Rijkaard, OFK Belgrad karşısında 2-0 öne geçmelerinin ardından yedikleri 2 golün kendisini çok sıkıntıya soktuğunu söyledi.UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçının sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Hollandalı çalıştırıcı, "Elde edilen 2-2'lik sonucun avantaj olmadığını biliyoruz ama henüz elenmedik. Maçın ilk 70 dakikasında çok iyi oynadık" diye konuştu.

İlk yarıda çok pozisyona girdiklerini ve farkı açmaları gerektiğini vurgulayan Rijkaard, "Çok pozisyon yarattık. Rakibimiz ilk yarı yalnızca defans yaptı. Farkı açmamız gerekiyordu ama açamadık. Kendi adımıza bugünkü negatif sonuçtan, pozitif şeyler çıkarabiliriz. Maçın son bölümünde daha etkili olabilmeliydik. Sadece 2 gol atabildik ama 2 gol de yedik. Yenilen goller beni çok sıkıntıya soktu" ifadelerini kullandı.

Maç içinde 2-0'ı yakaladıktan sonra oyuncularının oyunu yavaşlatmamalarından şikayet eden Rijkaard, bunu yapabilmeleri halinde skorun daha farklı olabileceğine inandığını aktardı.

"2-2 HAZMEDEMEDİĞİM BİR SKOR"

Deplasmanda yapacakları maça da değinen Rijkaard, tur için kendilerine az bir opsiyon bıraktıklarına değinirken, "2-2 benim hazmedemediğim bir skor. İlk yarıdaki oyunumuzda herhangi bir sorun yoktu. Ancak sonucu korumayı ve bunu sonuna kadar götürmeyi takıma öğretmeliyiz. Bunun için ben de çok çalışacağım" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA ve AA