Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Beşiktaş karşısında son dakikalar hariç istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını söyledi.


Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Beşiktaş’la 1-1 berabere kaldıkları karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, Beşiktaş ile zorlu bir mücadele yapacaklarını bilerek sahaya çıktıklarının altını çizdi.

İldiz, ''Beşiktaş çok kaliteli ve ciddi bir rakip, ama biz de takım oyunu oynuyoruz. Rakip kim olursa olsun kendi oyunumuzu ortaya koymaya çalışıyoruz. İlk 10 dakikadan sonra oyunda dengeyi kurduk ve devre arasına kadar bizim istediklerimiz oldu. Yalnız ilk yarıda kaçırdığımız goller hayal kırıklığı yaşattı'' ifadelerini kullandı.

Maçın ikinci yarısına da iyi başladıklarını ve golü bulduklarını kaydeden İldiz, ''Beşiktaş kazanmak için son 25 dakika heyecan fırtınası şeklinde ve çok zorlu geçti. Son dakikalar hariç oyun istediğimiz gibi gitti. Gereksiz yere kapandık. Beşiktaş gibi kaliteli bir takımdan puan almak bizim için iyi oldu, galip de gelebilirdik'' diye konuştu.

Hakemlerin yönetimi ile ilgili bir soruya İldiz, ''Hakemler hakkında yorum yapmadım, yapmam. Maçın kırılma anları ilk yarıda yakaladığımız golleri değerlendirememek oldu. Bunun dışındakileri değerlendirmek bize düşmez'' yanıtını verdi.

İldiz, bir soru üzerine Emenike'nin kendileri için çok önemli bir oyuncu olduğunu kaydederek, ''Emenike çok etkili bir oyuncu. Oyuncu arkadaşlarımızı ikaz etmemize rağmen zaman zaman kolaylığa kaçıp Emenike'yi arayabiliyorlar. Ona da çok yük biniyor. Ama diğer oyuncularımız da iyi mücadele etti ve ellerinden geleni yaptı. Emenike, takımımızın itici gücü'' dedi.