İstanbul, (DHA)

Türk futbol tarihinde eşine ender rastlanan bir transferi Bucaspor gerçekleştirerek belki de tarih yazdı. Yıllar önce HOLSTEİN cinsi inek karşılığında kulüp değiştiren Güneşspor'un milli kalecisi Arif Peçenek'in bu transferi medyayı aylarca meşgul etmişti.
Ancak Bucaspor'un bu transferi de yıllar geçtikte daima anılacak cinsten. Teknik Direktör Samet Aybaba, devre arasında Bucaspor'un başına geçmiş, ancak gördüğü manzara karşısında da hayrete düşmüştü. Bir önceki Teknik direktörün yaptığı transferlerin takıma katkısı hemen hemen hiç bulunmayacaktı. Acilen t transfere gerek vardı ancak, kulübün de içinde bulunduğu maddi krizin bilincindeydi Aybaba. Bir kalecinin alınması için kolları sıvamıştı. Daha önce birkaç kez izlediği, Estonya Milli Takımı'nın kalecisi Pavel Londak'a durumu anlattı.

KREDİ KARTI İLE ALINDI
Ve sonunda Londak ile anlaşma sağlandı. Ancak Milli file bekçisine bir ödeme yapılması zorunluluğu vardı. İmdada yine Samet Aybaba yetişti. Londak'ın ilk ödemesi yapıldı. Bu ödemede bankada altı takside bölündü ve kalecinin Bucaspor'a transferi sağlandı.1980 yıında Tallinn'de doğan kaleci belkide futbol hayatı boyunca görmeyeceği bir tranfser sonunda Türkiye'ye adımını atmıştı. Şu ana kadar biri Ziraat Türkiye Kupası olmak üzere 5 maç oynadı, 10 gol yedi, ama onca pozisyonu kurtardı. Yarın oynanacak Galatasaray maçında da Bucaspor'un ilkonbirinde sahaya çıkacak. Aybaba bu tranfserin fazla büyütülmemesinden yana. "Benim yerimde kim olsa aynı desteği verirdi" diyor.

BEŞ OYUNCUM YOK
Samet Aybaba yarın Galatasaray'la çok kritik bir maç oynayacaklarını belirterek, "Ali Kuçik, Musa Aydın, Gomes sakat, Koray ile Leko'da cezalı. İş yine gençlere kalacak" dedi.

SCHUSTER'İ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL
7 yıl Beşiktaş Kaptanlığını yapan Samet Aybaba, Bernd Schuster'in Dinamo Kive maçına çıkarndığı onbir ve yaptığı değişyiklyiklerle ilgilui olarak, "Beşiktaş ve camiası ve taraftarı bunu haketmiyor. 107 yıllık kulübün değerleri ile bu kadar oynanmaz. Ne yapmak istediğini bir teknik adam olarak anlamıyorum. Anlamamda mümkün değil" ifadesini kullandı.