Brezilyalı Roberto Carlos, "Sport-Express" gazetesinde yayımlanan demecimde, "Geleceği göremem ama 40-42 yaşına kadar oynamak istiyorum" dedi.Rusya'nın Anzhi Makhachkala takımı ile anlaşan ve yeni takım arkadaşlarıyla Türkiye'de kampta bulunan Brezilyalı Roberto Carlos, "Sport-Express" gazetesinde yayımlanan demecimde, "Geleceği göremem ama 40-42 yaşına kadar oynamak istiyorum" dedi.
Dünyanın en iyi sol defans oyuncularından biri olarak gösterilen 37 yaşındaki Roberto Carlos, geçmiş yıllara nazaran sol ayağının "biraz daha zayıf" olduğu belirterek, "Ancak, hücuma çıkmaya elbette ki devam edeceğim. Hala, maç başına 7-8 kilometre koşabilirim" diye konuştu.
Rus takımına gitmesinde "paranın en önemli etken olmadığını" vurgulayan Carlos, "Elbetteki para özendiren bir şey ama tek şey değil. Benim için önemli olan heyecanlandırıcı ve ilginç bir projeye katılmaktır. Anzhi, kaderin yeni bir meydan okuması" değerlendirmesinde bulundu. "Kiev'de eksi 20 derecede oynadım. Brezilya'da da 36 derece sıcaklıkta maçlar yaptım" diyen Carlos, Rusya havasının kendisini endişelendirmediğini ifade etti.
Carlos, Rusça öğrenip, siyah havyar ve Hazar denizinden çıkan balıkları yemekten büyük zevk alacağını kaydetti.