"Geçen hafta konuşuyordu. Samimi mi değil mi göreceğiz. Hakemi etkilemeye kalkmasın. Fenerbahçeli futbolcular sürekli yerlerde yattı. Bunu bizim futbolcular İstanbul'da yapsa insan içine çıkamazdık."


MANİSA maçının son dakikasında Semih'in attığı golün ofsayt gerekçesiyle sayılmaması nedeniyle hakemleri eleştiren Aykut Kocaman bu kez Kayseri'de hedefteki isimdi.


KORİDORDA GERİLİM
Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma karşılaşmadan sonra soyunma odası koridorunda büyük gerilime neden oldu.

Sinirli şekilde koridora inen Hurma bir anda Aykut Kocaman'a bağırmaya başladı. Hurma'nın, "Sürekli 'hakkımız yeniyor' diyorsunuz. Hadi şimdi çıkıp, demeç versene. Bizim iki penaltımız verilmedi" diye Kocaman'a tepki gösterdiği öğrenildi.

Maç çok durdu 5 dakika uzatma mı olur?
Kayserispor Menajeri Süleyman Hurma, F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a, "Şimdi konuşsana Aykut Kocaman" diye bağırdı.

Süleyman Hurma, bir hayli tepkiliydi: "TFF bizi baskı altında tutuyor. Ağzımızdan çıkan her kelimeye dikkat etmemiz gerekiyor. Bunun üzerine bir futbolcunun ağzından çıkacak yanlış bir kelime nedeniyle ceza almaması için onları basın toplantısına yollamadım. Maçta herkes gördü. Bir hakem penaltıyı görmeyebilir. Ancak bu kadar oyun durmuşken, maçı sadece 5 dakika uzatması ve sürekli düdük çalarak oyunu kesmesi affedilemez.

KOCAMAN ŞAŞIRDI
Kocaman, Süleyman Hurma'nın beklenmedik çıkışı karşısında şaşkınlığa uğrarken, özellikle sarı-lacivertli yedek futbolcuların, Hurma'nın üzerine yürüdükleri kaydedildi. Araya girenlerin yaşanan gerilimi fazla büyümeden bitirdikleri vurgulandı. İnsan içine çıkamazdık
''
Aykut Kocaman şimdi çıksın, konuşsun bakalım. Geçen hafta konuşuyordu. Samimi mi, değil mi bu maçın ardından konuşursa anlayacağım. Hakemleri etkilemek mi istiyormuş, yoksa gerçekten samimi miymiş? F.Bahçeli futbolcular sürekli yerlerde yattı. Bunun aynısını biz İstanbul'da yapsak, oyuncularımız zaman geçirmek için yere yatsa, ertesi gün insan içine çıkamazdık."
Kocaman: Vicdanen rahatsız olurum
KAYSERİ'nin verilmeyen penaltısıyla ilgili soruya Aykut Kocaman, basın toplantısında, "Kimsenin adına haksızlık yapılmasını istemem. Bu beni vicdani olarak rahatsız eder" karşılığını verdi. Başarılı teknik adam, "Zaman zaman canımız yandığında bunu kendi takımım adına seslendirmek zorundayım. Ama benim vicdanım hatalarla dolu bir galibiyet aldığımızda sızlar" diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI PROTESTO EDİLDİ
Dünkü maçın 54. dakikasında Bilica'nın ceza alanı içerisinde topu elle kestiği pozisyonda penaltı yerine Kayseri aleyhine endirekt serbest vuruş kararı veren ve itiraz eden Zurab'a sarı kart gösteren hakem Kuddusi Müftüoğlu'nu protesto eden Kayserispor teknik ve idari heyeti, canlı yayında röportaj için oyuncu göndermezken basın toplantısını da protesto etti.