Spor Toto Süper Lig'de Gaziantepspor'u 2-0 yenen Mersin İdmanyurdu'nun teknik direktörü Nurullah Sağlam, hanelerine 3 puan yazdırdıkları için sevinçli olduklarını söyledi.


Sağlam, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, özellikle oyuncu kadrosu açısından çok iyi bir ekiple karşılaştıklarını, bu yüzden müsabakanın zorlu geçtiğini belirtti.
Gaziantep ekibinin moral açısından sıkıntılı olduğunu, kendilerinin de bundan faydalandığını vurgulayan Sağlam, şöyle devam etti:
''Oyunun büyük bir bölümünde kontrol bizdeydi. Pozisyon olarak çok zengin bir maç olmasa da gole çeviremediğimiz birkaç pozisyon daha olmuştu. Genel olarak baktığımızda isteğimiz oyunu yansıttık ve rakibimizin zaafını değerlendirerek oynadık. Hanemize 3 puan yazdırdığımız için sevinçliyiz.''
Tevfik Sırrı Gür Stadı'ndaki ışıklandırmaların yeni yapıldığını hatırlatan Sağlam, ''Stadımızdaki ışıklar altındaki ilk maçımızdı. Belki de Gaziantep-Mersin temsilcileri tarihte ilk kez karşılaştı. Dolayısıyla Mersin'e ilkleri başarıyla yaşatmak oyuncularımı ve beni çok sevindirdi'' dedi.
Gaziantep doğumlu olduğunu ve uzun süre Gaziantepspor'da görev aldığını anımsatan Sağlam, ''Maç sırasında karşı tarafta da doğduğum ve büyüdüğüm bir yer vardı. Ama kalbimin bir bölümünün orada olmasına rağmen, nihayetinde bu işi profesyonelce yapıyoruz, başarıya kilitlenmiştik. Bundan sonraki maçlarda Gaziantepspor'a başarılar diliyorum'' diye konuştu.
Sağlam, bir gazetecinin takımdan memnun olup olmadığı yönündeki sorusunu, şöyle yanıtladı:
''Takımın tam anlamıyla oturduğunu söyleyemeyeceğim. Biraz daha keyif vermeliyiz. Şu anda yüzde 100 memnun değilim, memnuniyetim yüzde 60 civarında. Ama asıl önemli olan, takımın her geçen gün üzerine bir şeyler koyan bir performans gösteriyor olması. Geride bıraktığımız haftalar içerisinde özellikle Antalya ekibi gibi iyi bir çıkış yapan, Gaziantepspor gibi alternatifli ve çok yetenekli bir oyuncu kadrosu olan bir takıma karşı galip gelmemiz bizim adımıza sevindirici. Ama her şeyin ötesinde ligin başladığı günden beri, gol yemeden, bireysel hata yapmadan karşılaşma geçirmek benim adıma sevindirici.''
Bir gazetecinin ''İlk 4 maçta 9 puan bekliyor muydunuz?'' yönündeki sorusuna da tecrübeli teknik adam, şu yanıtı verdi:
''3-5 hafta içerisinde daha iyi oluruz diye tahmin ediyorum. Bu da bize keyif veriyor. Böyle bir şey bekliyor muyduk? Hayır. Siz bekliyor muydunuz? Siz de beklemiyordunuz. Ama biz, zaman içerisinde iyi bir takım olacağımızı söylüyorduk. Bizi bir sürü eleştiren oldu. İşte tecrübe bazen dinamizmin önüne geçiyor. Lig öncesinde Nobre'yi aldığımızda bizi belki de bu şehrin yarısı eleştirmişti. Nobre'nin 18 yaşındaki bir gençten, delikanlıdan bir farkının olup olmadığını biri bana anlatabilir mi?''