Milli Takım'ın Euro 2012 elemelerindeki rakiplerinden Avusturya'yla deplasmanda karşılaştığı maç öncesinde UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin Viyana'da katıldığı bir yemekte şike soruşturmasına dair önemli konuşmalar yaşandığı ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre, yemeğe katılan UEFA Başkanı Michel Platini, konuyu açıp soruşturmayı takipte olduklarını söyledi ve Federasyon'un kararını ne zaman vereceğini sordu.

Fakat Federasyon, sezon sonunda karar alacağını söyleyince Platini bu cevaptan memnun kalmadı ve iddianame açıklandıktan bir hafta sonra kararın verilmesi gerektiğini belirtti.

Bu durumda bir orta yol bulundu ve yemekten sonra yapılan çalışmaların neticesinde, iddianamenin açıklanmasından bir hafta sonra Federasyon'un şikeye adı karışan şahıslar hakkında karar alması ve eğer belgeler yeterliyse bu şahısların cezalandırılması yönünde karar alındı.

Buna göre, iddianamenin sezon ortasında açıklanması durumunda liglerin büyük bir karışıklığın içinde kalmaması için şikeye karışan takımlara da sezon sonunda ceza verilecek.