NTV Yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV yayınında Lig Tv'ye destek oldu, Mehmet Ali Aydınlar'la ilgili bir bilinmeyeni anlattı, şike yaptığı kanıtlanırsa Fenerbahçe dahil her takımın küme düşürülmesi gerektiğini söyledi.


NTV Yorumcusu Rıdvan Dilmen, şike soruşturması sürecinde bazı medya organlarının yaptıkları yayınlarla ilgili eleştirilerde bulunarak; "LİG TV Türk futboluna onca para aktarıyor. Bu kuruluşa günah değil mi?" dedi. Fenerbahçeliliği ile tanınan Dilmen, şike yaptığı kanıtlanırsa Fenerbahçe dahil her takımın küme düşürülmesi gerektiğini de açıkça dile getirdi.
Bu arada Dilmen, Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın hafta içinde spor müdürü Fuat Akdağ'ı arayarak kendisini şikayet ettiğini söyledi; .

İşte Dilmen'in NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol'daki yorumlarından satırbaşları:

"LİG TV'YE GÜNAH DEĞİL Mİ?"
"Bazı basın organları hakim olmuş savcı olmuş. 'Bu lig oynanmayacak, derbi oynanmayacak' şeklinde yayınlar yapıyorlar. LİGTV, Türk futboluna onca para aktarıyor. Bu kuruluşa günah değil mi? Bu, insanlara 'decoder almayın, aldıysanız bırakın' demektir. Ayıptır günahtır!"
"MELO, Q7, ANELKA LİGTV'NİN PARASIYLA GELİYOR"
"Bu yıldız futbolcular, bu ülkeye kulüplerin parasıyla değil, LİGTV'nin verdiği paralarla geliyor. Melo da, Quaresma da, Anelka da LİGTV'nin verdiği paralarla bu ülkeye getirildi."
"HERKES HAKİM, HERKES SAVCI OLMUŞ"

"Bu ülke hukuk devleti ve yargı devam ediyor. Herkes hakim, herkes savcı olmuş bu ülkede. 'O şampiyon olacak, bu küme düşecek, bu lig ikinci yarı oynanmayacak' diye yazıyorlar. Günah değil mi LİG TV'ye! Yazıyorlar, 'G.Saray–F.Bahçe maçı oynanmayacak' diye gazlıyorlar; aman decoder almayın diye"
"F.BAHÇE DÜŞECEKSE DÜŞSÜN, AMA BUNU YARGI SÖYLESİN"
"Enteresan, herkes iddianameyi biliyor, bir tek cezaevindekiler bilmiyor. Düşecekse F.Bahçe düşsün. Ama bunu yargı söylesin, o söylediğinde bunu konuşalım."
"İDDİANAMEYİ DEĞİL VANSPOR'U KONUŞUN!"
"İddianame tutturulmuş gidiyor. Kimse deprem bölgesindeki futbol takımlarını, Vanspor'u oradaki takımların durumunu konuşmuyor. Onları konuşmamız lazım. İnsanların bu iddianame olaylarını sürekli gündeme getirerek canlarını acıtmaya kimsenin hakkı yok."
"O FOTOĞRAF, TÜM FENERBAHÇELİLERİN FOTOĞRAFIDIR"
"Aziz Yıldırım'ın polisteki o gazetede yayınlanan resmi benim resmim. O sadece Aziz Yıldırım'ın değil, Cemil Turan'ın resmi, Lefter'in, benim kızımın, arkadaşlarımın resmi. O Fenerbahçelilerin resmi."
"EĞER BİRŞEY VARSA, FENER'İN KÜMEDE KALMASINI İSTEMEM"
"Türk sporunu böyle kalkındıramazsınız. Dedikodularla, insanların maneviyatıyla oynayarak bir yere gelemezsiniz. Varsa bir şey ortaya çıkar. Bu ortaya çıktığında ben de F.Bahçe'nin kümede kalmasını istemem. Veya Beşiktaş'ın veya Mersin'in veya kimse... Ben salak mıyım namusumla top oynayacağım, buralara geleceğim, yorum yapacağım; yapan düşsün."
"DIGITURK MİLYON DOLARLAR HARCIYOR"
"Ortada daha resmi bir şey yokken aylarca bunları yazıp çizmek ayıptır, günahtır. Orada cezaevindeki insanların birer ailesi var. Digiturk diye bir yayıncı kuruluş var milyon dolarlar harcıyor. Senin Quaresma'nı Melo'nu Digiturk getiriyor. Sonra çıkıp 'maçlar oynanmayacak' diyorsun. Yani aman ha decoder almayın ha diyorsun"