Serdal Adalı dünkü Divan Kurulu'nda söz aldı, istifasını açıkladı. “Ben hakkımı helal ediyorum, siz de helal edin” diyen Adalı herkese teşekkür ederken, Başkan Demirören'in ismini bile anmadı.


Şike soruşturması çerçevesinde Temmuz ayında tutuklanan, ancak geçtiğimiz hafta Metris’ten tahliye olan
Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı, dünkü Divan Kurulu’nda istifasını açıkladı. Ceylan InterContinental Otel’de gerçekleştirilen toplantının son bölümünde söz alan Adalı, “Yorucu, yıpratıcı ve aynı zamanda devam edecek bu süreçte yönetim kurulu görevime devam etmeme kararımı aldığımı sizlerle paylaşmak istedim” dedi.

‘Camiamın hizmetindeyim’
Adalı şöyle devam etti: “Ailem dediğim sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bugün burada olmamın tek nedeni, bizzat sizlere ve camiama teşekkür etmek. Sayın Divan Başkanımız Yalçın Karadeniz’e bu hafta başı ziyaretimde teşekkür etmiştim. Ancak bu teşekkürü bir kez de sizlere etmek istiyorum. Zor bir süreç yaşadık. Ancak şunu bir kez daha özellikle söylemeliyim ki, Beşiktaş’ın ismine ve duruşuna leke sürecek hiçbir yanlışın içinde olmadım, olmadık. Yüce Türk adaletinin gerçekleri en kısa zamanda ortaya çıkartacağına, şahsımın ve arkadaşlarımın bu süreçten aklanarak çıkacağına inancım tamdır. Bize düşen, sessizce bu sürecin tamamlanmasını beklemektir. Yorucu, yıpratıcı ve aynı zamanda devam edecek bu süreçte yönetim kurulu görevime devam etmeme kararı aldığımı sizlerle paylaşmak istedim. Yönetim kurulu görevimden istifa etmek, Beşiktaşlılıktan istifa etmek manasına gelmiyor. Bundan sonra da camiamın hizmetindeyim...”
Bu arada Adalı’nın herkese teşekkür ederken kırgın olduğu bilinen Başkan Demirören’in adını anmaması dikkatlerden kaçmadı.