Neden Almanya'yı seçti, Türkiye'ye gol atarsa sevinecek mi, Milli marşlar okunurken ne yapacak, Türk milli takımını seçmiş olsa, Real Madrid'e transfer olabilir miydi? İşte Mesut'un çok çarpıcı sözleri

Mesut Özil, Türkiye maçı öncesi Berlin'de düzenlenen basın toplantısında Filip Lahm ile birlikte soruları yanıtladı. Mesut Özil'in açıklamaları şu şekilde:

"KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ"

Toplantıda öncelikle Türkiye maçını yorumlayan Mesut Özil, Çok özel bir oyun olacak. Cuma günü de arkadaşlarıma karşı oynayacağım. Bu nedenle de güzel bir maç olacak ve kazanmak için mücadele edeceğiz. Amacımız kazanmak, kazanmak için de her şeyi yapacağız dedi.


"ALMAN MİLLİ TAKIMINDAN BAŞKA BİR TAKIMI DÜŞÜNMEDİM BİLE"
Almanya milli takımını seçme nedenini de aktaran Özil, Geçmişte neden Almanya milli takımında oynamak istediğimi söyledim. Buradaki 3. kuşak Türklerdenim. Burada yetiştim, burada kendimi rahat hissediyorum. Almanya dışında bir milli takımda oynamayı düşünmek aklıma bile gelmemişti diye konuştu.

Almanya'da yaşanan göçmen entegrasyonu hakkında görüşü istenen Mesut bu konuda ise şu yorumda bulundu;
Burada yetiştim, genç takımlarda oynadım, ailem, arkadaşlarım burada. Ben de mesleğim itibariyle bir entegrasyonun örneğiyim. Almanya'daki bir çok genç de beni örnek alıyor. Almanya'da herkesin saygı ve dostane çerçeve içerisinde birbirine davranması gerektiğini düşünüyorum. Almanya olarak her zaman bir çok kültürün yer aldığı ekiplerle oynadık. Alman Futbol Federasyonu bu konuda çok iyi bir örnek. Takım olarak farklı kültürlerin birleşimi de olsak, ortak bir hedefimiz var ve iyi anlaşıyoruz. Bundan daha iyi bir entegrasyon örneği olamaz.

Türkiye'de desteklendiğini de ifade eden Özil, Ailem Türkiye'den geliyor, Türkiye'den beni arayan ve benimle gurur duyduğunu söyleyen insanlar var. Ayrıca Madrid'e gitmemden ötürü de benimle gurur duyan insanlar var. Genelde olumlu yankılar alıyorum ve bu da beni mutlu ediyor dedi.

"NİHAT VE AURELİO'YU TANIYORUM"
Türkiye'de tanıdığı futbolcular hakkında da konuşan Özil,
Nuri Şahin çok iyi bir oyuncu. Alman liginde de çok iyi oynuyor. Klasını göstermiş bir isim. Türk takımı da çok güçlü ve yetenekli oyunculara sahip. Nuri şuan fiziksel olarak çok iyi durumda, oynarsa çok sevinirim. Almanya'da oynadığım arkadaşlarımı tanıyorum.. Türk liginde oynayan bir çok oyuncuyu da biliyorum, özellikle Aurelio, Nihat gibi oyuncuları izliyorum ve potansiyellerini biliyorum. Türk takımıyla karşılaşmaktan dolayı da çok mutluyum dedi.

Türk milli takımı ve Hiddink hakkında da konuşan başarılı futbolcu, Hiddink'in çok iyi bir teknik direktör olduğunu biliyorum. Türkiye'nin de takım olarak maça çok iyi hazırlandığını düşünüyorum. Sanırım bu maça odaklanmaya başladılar.. Son 2 maçta 6 puan almayı başardılar. Biz ise 3 puandayız ve 6 puana ulaşmak istiyoruz ifadelerini kullandı.
Almanya milli takımında görevini de yorumlayan Özil, Ben daha sakin bir oyuncuyum. Topları karşılamayı yeğliyorum. Maçta oynayamayacak Schweinsteiger'ı kim dengeleyecek bilmiyorum ama takımımız halen güçlü. Bu nedenle amacımız galibiyet dedi.

TÜRKİYE'DE CEVABI EN ÇOK MERAK EDİLEN 3 SORU

Mesut ayrıca Türkiye'de çok merak edilen sorulara da yanıt verdi. İşte o 3 soru..

- Türkiye'ye gol atarsan sevinecek misin?
Gol atarsam tepki verip vermeyeceğim duruma bağlı. Gol atarsam bir tepki vereceğim kesin ama bakalım nasıl bir tepki olacak..

- Milli marşlar okunurken ne yapacaksın?
Milli marş söylenirken tabii ki oyuna odaklanacağım.

- Türk milli takımını seçmiş olsan, Real Madrid'e transfer olabilir miydin?
O konuda bir fikir yürütmedim. Ben Almanya dışında bir yerde oynamak istemedim ve Almanya'da oynamaktan da gurur duyuyorum. Real Madrid'de oynamam belki Dünya Kupası'nın etkisi ile oldu ama ben zaten Alman Liginde de kalitemi kanıtlamıştım.

Mesut ayrıca Real Madrid hakkında da konuşarak Takım olarak kapasitemizin farkındayız ve bu kapasiteyi artırmak istiyoruz. Başarılı olacağımıza da inanıyoruz diye konuştu.