EURO 2008 yarı finalinde Arda'dan Emre'ye birçok eksiğe rağmen Almanlar'ı elimizden kaçırmıştık. Yarınki dev maç öncesi yine sıkıntılarımız var ama bu kez Panzer'i yıkmaya kararlıyız

Yer Basel, St.Jakob Park Stadı... Tarih 25 Haziran 2008... Avrupa Şampiyonası'nda müthiş bir performans gösteren A Milli Takım yarı finale kadar gelmiş ancak bu noktaya ulaşana kadar birçok fire vermişti. Almanlar'a ciddi bir sınav verecektik ama cezalı ve sakatlar nedeniyle teknik direktör Fatih Terim kadro kurmakta zorlanıyordu. Öyle ki kaleci Volkan, Arda, Tuncay, Emre Aşık, Emre Güngör, Nihat Kahveci, Emre Belözoğlu, Servet Çetin gibi isimlerin yokluğunda idealin dışında bir tertiple çıkmıştık Panzer'in karşısına. Zorunluluktan Mehmet Topal stoperde görev almıştı. Yine de bu kadar olumsuzluğa rağmen Almanlar'a karşı dişediş bir mücadele sergileyip, uzatmalarda Lahm'ın golüyle maçı kaybetmiştik.

Nuri Şahin 11'e doğru...
Şimdi rakip bir kez daha Almanya. Ay-Yıldızlı ekipte yine sıkıntılar var. En önemli kozumuz Arda forma giyemeyecek. Ancak Berlin Olimpiyat Stadı'na 3 puan parolasıyla çıkıyoruz. Bu sefer Panzer'i yıkıp, grubun zirvesinde tek kalmayı hedefliyoruz. Teknik direktör Hiddink, ilk 11'de Arda'nın yerine Alman Ligi'nin en formda ismi Nuri Şahin'e görev vermeyi düşünüyor. Savunmanın göbeğinde Ömer ile İbrahim Toraman arasında bir seçim yapmakta zorlanan Hollandalı çalıştırıcı, uzun boy avantajı nedeniyle tercihini Bursalı stoperden yana kullanmayı planlıyor. Hiddink'in tek santrfor olarak ise Semih'i kullanacağı öğrenildi.


Euro 2008 Yarı Finalindeki 11'imiz:

Rüştü-Sabri-M.Topal-G.Zan-H.Balta-Ayhan-Aurelio-Kazım-Hamit-U.Boral-Semih

Yarın oynanacak maçtaki muhtemel 11'imiz:

Volkan-G.Gönül-Servet-Ömer-H.Balta-Aurelio-Emre-Hamit-Nuri-Tuncay-Semih