Google+, sitede en çok beklenen yenilik olan oyunları duyurdu! İşte oynanabilen oyunlar ve detaylarDavetiye sistemi ile kullanıma sunulmasından itibaren sadece bir buçuk ay sonra Google+, dev bir adım atarak oyun bölümünü sosyal ağa ekledi.

Google+, şu an FarmVille'a sahip olmasa da Zynga Poker'i kullanıcılarına sunacak ve yeni oyunlar da eklenecek. Böylece Google'ın Zynga'ya bir süre önce yaptığı yatırımın nedeni de ortaya çıkmış oldu. Google+'daki iki diğer önemli oyun ise akıllı cep telefonlarının gözdesi Angry Birds ve Bejeweled Blitz. Oyunlar arasında Zombie Lane ve Sudoku da bulunuyor.

Google mühendislik direktörü David Glazer, Google'ın az sayıda oyunla işe başlayarak "API'daki sorunları denemek, dünyaya açılmadan önce gerçek kullanıcı geri dönüşü sağlamak" istiyor.

Google, oyunların Google+'a eklenecek "bir çok entegrasyondan sadece biri" olduğunun da müjdesini veriyor.
Başka hangi oyunlar var ve nasıl oynanacak?
Google'ın oyunların nasıl oynanacağı hakkındaki açıklaması ise şöyle:

"Oynamaya hazır olduğunuzda Games sayfası sizi bekliyor olacak, akışınızın üst bölümünden Games düğmesine tıklayın. Çevrelerinizdeki son oyun güncellemelerini görebilir, aldığınız davetiyeler arasında dolaşabilir, oynadığınız oyunları kimlerin oynadığını görebilirsiniz. Games sayfası aynı zamanda başarılarınızı da listelecek. Yani son yüksek skorunuzu rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Çevreleriniz, sadece oyun oynamakla ilgileniyorlarsa bu güncellemeleri alacaklardır."

Google'a göre oyunları sevmiyorsak onları yok sayabileceğiz:

"Oyunlarla ilgilenmiyorsanız, onları kolaylıkla yok sayabilirsiniz. Akışınız, önem verdiğiniz kişilerle ilgili görüşmelere odaklanmaya devam edecektir."