Bu derste daireden, oval obje, Effect Inner Glow kullanacağız. Bu şekilde çabuk ve kolay bir şekilde cam objeleri yapabiliriz.

1. Shift tuşu basılı tutarak Elips Tool ile daire çiziyoruz. Mavi renk Strok olmadan…

2. Sonra Elips Tool oval oluşturuyoruz (Horizontal olarak) ama onun kenar noktaları mavi daire ile kenarı üzerinde olması lazım3. İki objeyi de seçiyoruz. Windows – Pathfinder – Divide4. Object – Undgroup5. Selection Tool aracını seçip üst kısmını siliyoruz6. Objemizi seçiyoruz Effect – Stylize – Inner Glow ( rengi gösteren kareye basıyoruz orda açık mavi (09B1CC) rengini seçiyoruz
7. İlk obje üstünde bir tane daha oval oluşturuyoruz. Dolgu ve Strok beyaz renkte olması lazım. Oluşan objeyi seçiyoruz Effect – Stylize – Inner Glow:
Mode – Normal
Opacity - %20
Blur – 11 pt
Renk aynı 6. bölümündeki gibi mavi (09B1CC)
Edje.
8. Bir tane daha oval oluşturuyoruz, 7. bölümündeki ovalin içine gelecek şekilde… Bunun için Alt tuşuna basarak objeyi Mouse ile tuttuktan sonra çekip kopyasını alıyoruz. Tekrar Inner Glow Effect uyguluyoruz. (ovali seçmeyi unutmayınız)
Mode – Normal
Opacity - %35
Blur – 20 pt
Renk aynı 6. bölümündeki gibi mavi (09B1CC)
Edje
9. Alt tuşunu basılı tutarak oval 8 bölümündeki gibi aşağıya taşıyoruz. Bu akvaryumumuzun dibi olacak. Seçiyoruz ve küçültüyoruz.10. Şimdi akvaryumumuz hazır. Balıkları yapıp yerleştirebilirsiniz. Hava baloncukları beyaz renkte küçük Brush kullanarak çizebilirsiniz. Ayrıca akvaryum içine başka objeler de çizerek akvaryumunuzun içini daha da zenginleştirebilirsiniz. Her şey sizin hayal gücünüze bağlı…