İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgilendirme

Gerçekler

-
Sadece İstanbul Şehrinde Görev Yapan, 30 000 Polis Vardır..
- Özellikle İstanbul Şehrindeki Polis Araçlarının ve Bazı Birimlerin Polislerinin Rozetlerinin İçinde İzleyici Cihaz Vardır..
- Devriye veya ihbar için giden bir polis 10 dakika telsizden cevap vermez ise kontrol için ikinci bir ekip yollar..
- Araçsız Devriyeler 20 dakikada bir bulunduğu birime rapor vermez ise yeri belirlenip ikinci bir ekip yollanır..
- Şehrin her yerinde sivil gezen ekipler vardır.. Sivil ekipler üniformalı bir polisin zor durumda olduğunu görünce müdahale edebilir..


Ayrıcalıklar


Günümüzde EGM'de çalışan polis memurlarına yardımcı olmak için birkaç ayrıcalık sağlanmıştır..

- İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğünde görev yapan memurlar, herhangi bir takipte, operasyonda, çatışmada, kalabalık kavgalarda ve gerek duyduğu ortamda hayali polis yaratabilir.. "Örn: /yap Üç ekip aracı gelir ve her araçtan 4 kişi iner.. /yap İnen kişiler kalabalığı ayırır.. Gibi.." Not: Sadece Polisler Hayali Adam Yaratma Rolü Yapabilir..
- Polisler Çatışmalarda ve Acil Durumlarda Emotesiz Silah Çekme Rolü Yapabilir.. (Sadece Job, Biber Gazı ve Tabancalar)
- Polislerin /aracabindir ve /cuff (Kelepçele) gibi komutları vardır.. Bu komutlar, "Ayaz .... tutar ve araca bindirir" gibi otomatik emoteler yaparlar.. Bu tür roller sanıldığının aksine non rp değildir.. (Zaten aracın dışında /aracabindir gibi komutlar işlememektedir..)
- Polislerin /acd (Acil Destek) gibi bir komutu vardır.. Bu komut bir çatışma durumunda polislere yardımcı sağlar.. Ayrıca bir polis tehlikeye girdiğinde eğer telefonu telsizi alınabilir.. Bu gibi durumlarda ekip aracından giden sinyal rolü yapabilir.. Yani kimseyi aramaz ama /acd yapar ve polisler yerini sinyalden bulduk rolü yapabilirler..
- Bir polis eğer kötü duruma düşerse ve mekan halka açık bir yer ise polis sivil polis karakteri yaratabilir..