Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: X-Men Origins: Wolverine (PC)

 1. #1
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 3.685
  Tecrübe Puanı 95
  Tecrübe Puanı Gücü : 96

  X-Men Origins: Wolverine (PC)


  Wolverine! Çizgi roman dünyasının gelmiş geçmiş en popüler mutant’ı haline gelmiş bu süper kahramanın ismini duymayanınız yoktur. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren son X-Men filmi X-Men Origins: Wolverine’le beraber, kaçınılmaz olarak aynı ismi taşıyan oyunu da piyasaya çıktı. Süper kahramanların çizgi roman sayfalarından taşıp sinema dünyasında alkışlanarak karşılanmalarına, fakat oyun dünyasına adım atar atmaz birer hödük olarak karşımıza çıkmalarına yeterince tanık olduk sanırım. Raven Software ise X-Men Origins: Wolverine’le bu tabuyu yıkacağını iddia ediyordu ısrarla ve sonunda oyunu piyasaya çıkardı. Bakalım firmanın iddiaları dikkatli gözlerimizin sınamasından geçebilecek mi?

  Wolverine ve hayat hikayesi...

  Süper kahramanımız Wolverine hakkında kısa bilgilerle başlayalım isterseniz. Asıl adı James Howlett’tır ama daha çok Logan ismini kullanır. Hayvani içgüdü ve reflekslere sahiptir ve aldığı yaraları kısa sürede iyileştirmek gibi özel bir yeteneği vardır. Önceleri kemikten olan ve her seferinde derisini yırtarak ortaya çıkardığı pençelere sahiptir. Adamantium denen, parçalanması oldukça zor bir metal alaşımının da iskeletine kaynatılmasıyla neredeyse yenilmez bir mutant’a dönüşmüştür. Artık vücudu daha sağlamdır ve pençeleri daha keskindir.
  X-Men Origins: Wolverine’in hikayesi, Wolverine’in Team X (Sabertooth, Wraith ve Wolverine’den oluşan özel bir takım.) ile beraber Afrika’ya özel bir göreve gönderilmesiyle başlıyor. Seyahat ettikleri helikopter, hedefine varamadan vuruluyor ve Wolverine bir ormanın ortasına -kelimenin tam anlamıyla- çakılıyor. Oyunun hikayesi bu temel üzerine kurulu ama oyunda ilerledikçe Wolverine’in geçmişi ve geleceğinden çeşitli sahnelere de tanık oluyoruz. Wolverine’in adamantium ameliyatından tutun da öz ağabeyi Sabertooth’la mazisine kadar birçok sahneyi bizzat oynuyoruz ve karşımıza X-Men dünyasından Mystique, Emma Frost, Blob, Silverfox, Deadpool, Agent Zero ve Gambit gibi tanıdık simalar çıkıyor.


  Yenilmez bir mutant olmak...


  Eğer God of War, Devil May Cry ve Prince of Persia gibi isim yapmış klasikleri yakından takip ediyorsanız X-Men Origins: Wolverine dikkatinizi çoktan çekmiştir; çünkü oyun, bu klasiklerden esintiler içeriyor. Kratos gibi seri kombinasyonlar yaparak düşmanlarımızı paramparça edebiliyor, Prince of Persia’daki gibi sütunlara, sarmaşıklara ve iplere tutunarak yükseklere tırmanabiliyoruz. Nesneleri sağa - sola itip çekebiliyor ve bazı kapıları açmak için özel mekanizmaları kullanabiliyoruz. Yalnız, tutunma ve tırmanma konusunda Wolverine’in sınıfta kaldığını söylemek zorundayım. Bu konuda bir Lara Croft veya bir Prince kadar esnek hareketlere sahip değil Wolverine ve hareketleri oldukça sert ve yapmacık bir hava veriyor.

  Dövüş sahnelerine geldiğimizdeyse Wolverine’in hayvani yapısıyla beraber oyunun da en kuvvetli tarafı ortaya çıkıyor. Genelde çoklu vuruş kombinasyonları üzerine kurulu hareketlerin yanı sıra daha özel ve daha vahşi hareketler sergileyebiliyoruz. Mouse’un sol tuşuyla kombo zincirini oluşturup sağ tuşuyla final hareketini yapıyoruz. Oyunun ilerleyen aşamalarında bu zincire yeni halkalar ekleniyor ve vuruş kombinasyonları görsel bir şölene dönüşüyor. Düşmanlarımızı yakalayıp yumruk manyağı yapabildiğimiz gibi onları pençelerimizle kıtır kıtır doğrayabiliyoruz. Uzak mesafelerden düşmanımızın üzerine zıplayarak yine pençelerimizle ortalığı kan gölüne çevirebiliyoruz. Saldırıları bloke etmek ve hatta iyi bir zamanlamayla bu saldırıları kontra atağa çevirmek gibi lükslerimiz de var. (Bir bazuka mermisini bu sayede sahibine iade edebilirsiniz.) Etraftaki nesneleri gösteriye dahil etmek istediğinizde, yakaladığınız bir düşmanınızı yerdeki bir kazığa oturtabiliyor (O ne be! - Şefik) veya duvardaki bir elektrik paneline asabiliyorsunuz. Bütün bu ve bunun gibi aksiyonları zaman zaman devreye giren ağır çekim görüntülerle izlemekse ayrı bir keyif.

  Aksiyon sadece bu tarz hareketlerle kalmıyor; Wolverine bir helikopterin üzerine zıplayarak ön camı yumruklarıyla kırdıktan sonra helikopterin pilotunu aşağıya fırlatıyor ve bu tarz sahnelerde az da olsa payımız oluyor. Oyunda boss dövüşleri de eksik tutulmamış ve karşımıza dev mutant’lar da çıkıyor. Bu devleri savunmasız kaldıkları anlarda omuzlarına tutunarak pençelerimizle delik deşik edebiliyoruz. Boss dövüşleri iyi, güzel ama hemen hemen tamamı aynı mantıkta ve aynı dev mutant’lara karşı oynayacağınız için bir yerden sonra kabak tadı almaya başlayabilirsiniz.

  Dövüş sahnelerini monotonluktan kurtaran özel hareketlerden de bahsetmekte yarar var. Eğer yeterli öfke puanına sahipseniz özel hareketleri kullanabiliyorsunuz. Wolverine, vahşi pençeleriyle kendi etrafında dönerek -bir kıyma makinesi gibi- kalabalık düşman gruplarını dağıtabiliyor, bir matkap gibi saldırarak rakiplerini parçalara ayırabiliyor. Öfke modunu kullandığınızda ise gözleri kızarıyor ve daha seri hareket edebildiği gibi vuruşları da kuvvetleniyor.

  O pençeler daha da güçlenirse...


  Oyuna göstermelik bir RPG unsuru da eklenmiş ve Wolverine, edindiği tecrübe puanlarıyla seviye atlıyor. Tecrübe puanlarını, öldürdüğümüz düşmanlarımızdan ve kıyıya köşeye gizlenmiş ölü askerlerden toplayacağımız künyelerden ediniyoruz. Biriktirdiğimiz seviye puanlarını ise yetenekler listesinde dilediğimizce dağıtabiliyoruz ama seçenekler arasında kaybolacak kadar detay beklemeyin. Sağlık miktarımızı ve özel yeteneklerimizi kullanmamıza yarayan öfke miktarımızı arttırabiliyor, pençe ve özel yeteneklerimizi daha da kuvvetlendirebiliyoruz. Bunlara bir de gizli bölgelerden bulacağımız Mutagen’leri eklediğimiz zaman zaten fazlasıyla güçlü olan Wolverine, tam anlamıyla bir ölüm makinesine dönüşüyor!


  Oyunun takdir edilmeye layık bir tarafı var ki bu en lezzetli lokmayı yazımın en sonuna saklamak istedim. Wolverine’in kendini iyileştirme yeteneğinden bahsetmiştim hatırlarsanız. Yapımcılar, Wolverine’in bu yeteneğini görsel olarak o kadar güzel yansıtmışlar ki dikkat çekmemesi elde değil. Wolverine, kurşun yediğinde veya şiddetli bir patlamanın ortasından çıktığında (Sanırım bir atom bombası bile onu parçalayamaz!) kıyafetleri ve vücudu hasar görüyor. Wolverine’in üzerindeki kıyafetlerin yırtıldığını ve daha ciddi durumlarda vücudunun parçalandığını, hatta iç organlarının dahi ortaya çıktığını gözlerinizle göreceksiniz. Bir süre sonra bu yaralar kapanıyor ama kıyafetler kendi söküklerini dikemiyor haliyle. Her seviye atladığınızda ise yeniden gıcır gıcır bir Wolverine’e sahip oluyorsunuz.

  X-Men Origins: Wolverine, hack and slash tarzıyla arası iyi olan oyuncuların dikkatini çekecek bir oyun. Eğer siz de bu tarzın müdavimlerindenseniz bu oyunu kaçırmayın; çünkü Wolverine karakteri bu tarz için biçilmiş kaftan. Yine de bu tarzın isim yapmış oyunlarına yetişecek bir orijinalliğe sahip değil ki God of War fanatikleri bu oyunu ellerinin tersiyle itebilirler. Son söz olarak ”X-Men Origins: Wolverine, her şeye rağmen yenilmez bir süper kahramanın gücünü tam anlamıyla yansıtan ender oyunlardan.“ diyor ve sizi Wolverine’in keskin pençeleriyle baş başa bırakıyorum.
  Bir süper kahramanın gücünü tam anlamıyla hissetmek, şimdiye kadar hiçbir oyunda bize nasip olmadı ama bu sefer Wolverine, bütün yetenekleriyle karşımıza çıktı ve bizi vahşetine davet ediyor, hayatına dair bilinmeyenleri de hikayesiyle araya serpiştiriyor. Başka söze gerek var mı?


  Paylaş
  Mesaj eLiteCrew tarafından (20-05-2009 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir. 2. #2
  Aktif Oyuncu

  Üyelik tarihi : Mar 2009
  Mesajlar : 344
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  Paylaşım Için Sagolda Bu Resimleri Adamlar öyle Bi Güselleştiriyokiler Nasılda Gözümüzü Boyuyolar...


  Paylaş

 3. #3
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 3.685
  Tecrübe Puanı 95
  Tecrübe Puanı Gücü : 96

  Standart  Demi :) ama oyunda çok süper resimler kadar var Tavsiye ederim Harika Oyun..


  Paylaş

 4. #4
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Nov 2008
  Mesajlar : 1.873
  Tecrübe Puanı 834
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  Usta ikimzde incelemişiz de bn kim önce incelediğini bilmiyorum.Yardımcı olurmusun.


  Paylaş

  Xfire:artalas10
  Skype:l1ckartalas
  Teamspeak3:ts8.teamspeak3tr.com:4905

  Facebook
  Twitter

 5. #5
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Oct 2008
  Mesajlar : 3.685
  Tecrübe Puanı 95
  Tecrübe Puanı Gücü : 96

  Standart  Sorun Değil..


  Paylaş

 6. #6
  Oyuncu

  Üyelik tarihi : Apr 2009
  Mesajlar : 103
  Tecrübe Puanı 10
  Tecrübe Puanı Gücü : 11

  Standart  arkadaşalr sistem gereksiimlerini paylaşırsanız ii olur


  Paylaş
  TEKSAS TEAM


  BENİ GÖRMEK İÇİN CTRL+A

  ŞİMDİ: CTRL+W yap

 7. #7
  Usta Oyuncu

  Üyelik tarihi : Nov 2008
  Mesajlar : 1.873
  Tecrübe Puanı 834
  Tecrübe Puanı Gücü : 100

  Standart  pc incelemeleri için kullanılan test sistemi

  İşlemci:AMD Phenom Triple Core 8750 Am2+ 2.4Ghz 3.5Mb 65Nm 95W 3600Mhz tray
  Ekran Kartı: Palit Ati Radeon HD +870 X2 Crossfire
  Anakart: MSI K9A2 Platinum
  Ram: OCZ Flex XLC PC2-6400 800 Mhz 1Gb X 2
  Sabit Disk: Seagate 2X1 Tb
  Monitör: BenQ X2200W LCD
  Güç Kaynağı: Tagan TG 600-U35 600W
  Kasa: Asus Vento
  Soğutma: Thermaltake Big Typhoon Cooler
  minimum sistem
  3.0 GHz işlemci, 1 GB RAM, 256 MB ekran kartı, 8 GB boş disk alanı
  İyi Forumlar


  Paylaş
  Mesaj AятαLαѕ tarafından (20-05-2009 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir.

  Xfire:artalas10
  Skype:l1ckartalas
  Teamspeak3:ts8.teamspeak3tr.com:4905

  Facebook
  Twitter

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Turnuval Yasal Uyarı!

Turnuval Bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Web sitemizi kullanmaya devam ederek, turnuval.com hizmetlerini sizlere daha iyi sunabilmek amacıyla kullandığımız cookie'ler (çerezler) ve kişisel verilerinizle ilgili Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793