Ford Racing, Mercedes Racing, NFS: Porsche Unleashed falan derken, bu oynların arasında bir de Corvette katıldı. Amaçları "Bizim de çorbada tuzumuz olsun" değil tabi ki. Bunu oyunun daha en başında anlıyoruz. Corvette 50. yaşını kutluyor. Bu nedenle de güzel bir oyun yapmak ve tüm modellerini bu oyunda sergilemek istemişler.

Bu 1CD'lik oyunda çok şey var. Daha oyunun girişinden, kaliteli birşeylerin sizi beklediğini anlıyorsunuz. Ana menü diğer yarış oyunlarıyla benzerlik gösteriyor. Single Race, Carreer Mode, Special Races, Options gibi bölümler var. Single Race zaten tanıdık bir mod. Özel yarışlar ise, kariyer modunda ilerlediğiniz zaman açılan değişik yarışları içeriyor. Knockout tarzı yarışlar, kuralları sizin belirlediğiniz yarışlar var. Toplam 6 tane olması lazım burada yarış ama bir tanesinin görevi, oyundaki tüm yarışlarda ilk sırada bitirmek. Yani öyle hemen bitmiyor.

Oyunda asıl önemli olan mod, kariyer modu haliyle. Bu moda girdiğiniz zaman, iki farklı seçenek çıkıyor karşınıza. Amatör ve profesyonel modları. İlk aşamada sadece amatör olarak başlıyorsunuz oyuna. Basamaklara ayrılmış yarışlar var. C1, C2.. diye gidiyor. Bunların her biri bir çağı anlatıyor. Mesela 1950,1955 arası modeller C1 oluyor. Her C sınıfında size bir araba veriliyor ve sıra ile bölümlerde yarışıyorsunuz. İlk başlarda her bölümde ilk 3 sırada bitirmek yetiyor ama ilerledikçe ilk sırada bitirmeniz şart oluyor. Yarışları bitirerek ilerliyorsunuz ve yaklaşık 30 yarış sonra amatör modu bitiriyorsunuz.

Her yarışın sonunda arabanıza bazı parçalar ekleniyor. Bu parçalar, sadece sizin oyunu bitiriş sıranıza göre belirleniyor. Otomatik ekleniyorlar ve bir sonraki yarışa upgrade edilmiş çıkıyorsunuz. Yarışta ilk sırada bitirirseniz 3 parça alırken, 3. olduğunuz zaman tek parça ile idare etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Ayrıca her yarışı bitirdiğinizde, yeni renkler de kullanıma açılıyor.

Her çağın sonunda, teke tek yarış yapmak zorunda kalıyorsunuz. O çağın en baba arabasıyla tek turluk uzun bir yarış yapıyorsunuz. Bu yarışta polisler de başınızın belası olacak. Ama sadece göstermelik olmuş gibi polisler. Onlara yaklaştığınız zaman sirenleri açıp peşinize takılıyorlar ama kısa bir süre sonra gözden kayboluyorlar. O esnada bir telsiz konuşması duyuyorsunuz. Polis sizi kaybettiğini söylüyor. Tanıdık gelmiştir size :)

Oyundaki kontroller, NFS ve V-Rally ardından, bana biraz zor geldi. Alışmak biraz zaman alıyor ama problemli kontroller olmadığından, sorun yaşamıyorsunuz. Sadece hızlı giderken viraj dönmek biraz daha zor diğer oyunlara göre. Ayrıca arabaların kontrolleri de birbirlerine göre fark taşıyorlar. Arabalar upgrade edildikçe de dönüşleri, kontrolleri değişiyor. Yolda gittiğiniz sürece sorun değil ama yol kenarına biraz bile çıksanız, hemen spin atıyorsunuz, ters dönüyorsunuz. Rakibe arkadan dokunursanız falan da, onun spin atmasını veya sağa sola çarpmasını sağlıyorsunuz. Kontroller ve bu bahsettiğim olaylar gerçekçi değiller, ama oyundaki zevki de alıp götürmüyorlar. Zaten oyunun başında gerçekçilik konusunda bir uyarı yapılmış. Modellerin gerçek hayattaki ile aynı özellikleri taşımadığı belirtilmiş.

Arabalar hasar almıyor oyunda. Bir yere ne kadar hızlı çarparsanız çarpın, arabaya birşey olmuyor. Hatta adam gibi çarpma sesi bile çıkmıyor. Öylece sekiyorsunuz çarptığınız yerden. Yolunuza devam ediyorsunuz. Hatta ben keskin virajlardan dönmek için, hız kesmek yerine duvara çarpıyorum. Dönmek daha kolay oluyor. Oyunda kullanılan fizik motoru fena değil. Arabalar gerçekçi hareket ediyor yolda giderken. Yolun engebelerini hissedebiliyorsunuz.