Küçükken, 'Büyüyünce ne olacaksın yavrum?' sorusuna yaşıtlarına göre zamanın tüm çizgi filmlerini kaçırmayan ben; Kahraman olacağım diyebilmeyi hep çok istemişimdir. Ama insanoğlunun bitmek bilmeyen gerçeklik tutkusu çocuk yaşta bile olsanız sizi de içine çekmeyi biliyordu. Neyse ki bizim gibiler için mucizevi kutular vardı ve çocuksu egolarımızı tatmin edebiliyorduk.

- Bugün okulda ne yaptın oğlum?
- Karşı kayalıkların en tepesine çıkıp gizli tüm achievement'leri açtım. Sonra meydandaki heykelin üstüne çıkmadığımı fark ettim. Çabucak işimi hallettikten sonra şehrin en yüksek binasına tırmanmayı başardım. Ama tüm bunlara değdi. Artık okula giderken 3 otobüs değiştirmeme gerek kalmadı!

Yazının başına acaba 18+ ibaresi koymalı mıyım? RTUK (ESRB'nin işini yapmalı mıyım diye düşünürlerken) amca bunlar oyun senin sandığın gibi değil. Merak etme kafanı kaldırdığında kimse üzerinden atlayarak geçmeyecek...

Ah be ağabeyciğim GTA diye bir oyun çıkardınız, hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Her ne kadar benim için GTA III'den sonraki tüm GTA oyunları III.ün yerini alamamış olsa da hala deli gibi oynayanlarımız var. Neydi bu oyunu bu kadar özel yapan, türündeki her oyunda ismini andıran, her şeyi ile kıyaslatan, burun kıvırtan? Herkesin yanıtı hazır sanırım. Sınırsız eğlence.

*****down, Godfather ve Saint Row'dan sonra Xbox 360'da GTA tarzındaki oyunlardan 3.'sü olma özelliğine sahip. Ama bugüne kadar GTA tarzındaki oyunların uğradığı muameleye uğramayacak. En azından benim için öyle. *****down'un bir GTA olma kaygısı yok. Son derece özgün bir yapıya ve eğlence anlayışına sahip. Aklınızdan GTA'da böyleydi, ben bunları daha önce yapmıştım diye geçirmenizi kesinlikle sebep olmuyor. O yüzden bu oyun kendi başına bir *****down.

*****down, Pacific City adasında geçiyor. Ada üçe bölünmüş durumda. Her bölgenin kontrolünü elinde tutan patronlar var. Bunlar sırası ile Los Muertos, The Volk, ve Shai-Gen. Adadaki bu kargaşanın ortadan kalkmasında güvenlik kuvvetleri yetersiz kalınca özel ajanlardan oluşan bir ajans problemin çözümü için tam donanımlı ajanları görevlendirir. Bilin bakalım siz kimsiniz? Ajan! Hikaye tamam klişe olabilir ama zaten hikaye pek umurunuzda olmayacak.


[IMG]http://www.trgamer.com/img/022007/*****down_x360/i2.jpg[/IMG]

Oyuna ajansın gizli karargâhında başlıyorsunuz. Ajans Pacific City ortasında denizin tam altında. Burada bir araç seçmeniz gerekiyor. Size üç adet araç sunuluyor.

Supercar: Eğer bu aracı seçerseniz olabildiğince hızlı gidersiniz. Başlarda aracın hasar alma düzeyi yeterli seviyede olmadığı için dikkatli kullanmanızı öneririm. Ama sürüş yeteneğiniz gelişince bu araç Bat Mobile�i bile kıskandıracak güzelliği bürünüyor. Önünüzdeki araçları tabiri yerinde ise jilet gibi asfalttan kaldırıyor.

SUV: Çok şık olması ile birlikte 4x4�lerin tüm yeteneklerini sahip. Yerden yüksek olması zaman zaman bir topaç üstünde gittiğinizi hissettirebiliyor. Sürüş yeteneğinizin gelişmesi ile birlikte aracız tam bir canavar olabiliyor ve size sadece önünüzdeki araçların üzerinden geçmek kalıyor. Aracın seviye atlaması ile birlikte harika bir görünüme büründüğünü söyleyebilirim.

Truck: Favori aracım kamyonumuz ise son derece şık bir Mack edasında. Farkındayım tüm araçlara şık diyorum. Ama hepsi birbirinden güzel tasarlanmış. Kamyonumuz başlarda son derece hantal ama düşmanlar için etkili bir silah olabiliyor. Hızınızı aldığınızda önünüzde hiçbir şey kalmıyor. Sürüş yeteneğinizin gelişmesi ile birlikte tam bir Monster Truck Madness aracı oluyor. İşte bundan sonra önünüzdekilere sadece dokunmanız yetiyor.