utbolu yeşil sahalardaki halinden daha eğlenceli bir hale nasıl getirebilirsiniz? Sokaklarda arkadaşlarınızla oynayarak tabii ki. Fifa Street serisi oyunculara bu imkanı sunuyor ve top sürme, top sektirme ve çalım atma hareketlerini akrobatik bir hale getirerek futbolu bam başka bir boyuta taşıyor. İnanılması güç olan bu hareketler aslında gerçek hayatta çok yetenekli insanlar tarafından uygulanabiliyor. Tabii ki Fifa Street 3 sahibiyseniz o kadar yetenekli bir futbol dehası olmanıza gerek yok, bir kaç düğmeye basarak harikalar yaratabilirsiniz.

Fifa Street 3 serinin önceki oyunlarından çok farklı olmasa da ufak tefek değişikliklerle süslenmiş. Her zaman ki gibi çok güzel ve değişik mekanlarda top oynuyoruz. Akdeniz havasındaki beyaz evlerin arasında bir çatıda veya sahilde kızgın güneşin altında maç etmek gerçekten keyifli. Atmosfer hoş ve insanı içine çekiyor, oyuncularda aynı saha tasarımları gibi alternatif. Tabii ki gerçek hayattaki oyunculardan bahsediyoruz ama görsel olarak hayli karikatürize hale getirilmiş olan ünlü futbolcular oyunun bu mizahi yönü ile yüzünüzü gülümsetiyorlar. Fakat malesef görsel güzellik her zaman oyunculara yetmez. Fifa Street 3'de güzel görünümlü fakat sıkıcı oyunlar arasına girmeye aday.Fifa Street oyunlarının kilit noktası tabii ki hareketlerin güzelliği ve çeşitliliğidir. Fifa Street 3'de karakter animasyonları sayıca çoğalmış ve oyunculara onlarca değişik hareket yapma imkanı sunulmuş. Fakat buna rağmen bir noktadan sonra hareketler tek düze hale gelmeye başlıyor. Tabii ki binlerce değişik animasyon veya hareket tasarlamak çok mümkün değil ama oyunu oynadığınızda göreceksiniz ki elimizdekiler de çok yeterli değil. Oyuna başladığınız da bu akrobatik hareketler inanılmaz güzel gözüküyor. Bir kaç saat sonra ise tüm büyüsü kayboluyor. Çünkü oyunun gidişatı bizleri doyuracak yenilikler getirmiyor. Oyunun tek kişilik ilerlemeli bir modu olsaydı ve zamanla bazı yeteneklerimizi keşfetseydik oyun belki bizlere kendini daha çok oynatabilirdi.

Oyunun ana menüsünde bile bu eksikliği yoğun bir şekilde yaşıyoruz. Oyunda seçebileceğimiz modlar çok sınırlı ve bir birine benziyor. Hangi modu seçerseniz seçin karşınıza aynı şey çıkıyor diyebiliriz. Takım seçiyoruz maç tipini belirliyoruz ve oynuyoruz. Maç tipleri Score, Score Difference, Headers and Volleys, Game Breakers, Five a side ve Timed.

Score'da belirlediğimiz skora ilk gelen takım kazanıyor.
Score difference'da belirlediğimiz gol farkına ulaşan takım kazanıyor.
Headers and Volleys'de belirlediğimiz skora kafa ve vole golleri ile ilk gelen takım kazanıyor. Game Breakers'da belirlediğimiz skora game breaker golleri ile ilk gelen takım kazanıyor.
Five a Side'da belirlediğimiz sürede gamebreaker kullanmadan en çok gölü atan takım kazanıyor.
Timed'da belirlediğimiz sürede en çok gölü atan takım kazanıyor.