Opposing Force'daki en güzel sürpriz, oyunun belirli bir seviyesine kadar yaratıklarla kapışıp daha sonra "acı gerçekle" yüzleşmeniz. Yani sizin de bir parçası olduğunuz askeri operasyonunun başarısızlıkla sonuçlanıp, sizin de aranızda olduğunuz herkesi yoketmekle görevli süper askeri birimleri karşınızda bulmanız. Özetle tim komutanı olarak hem bunlarla hem yaratıklarla mücadele ediyorsunuz. Bazen de - bu büyük zevk - yoketme birimleriyle yaratıklar arasındaki meydan savaşlarını bir köşeye çekilip - düşmanı düşmana - kırdırmak.

Half-Life'ı anlatmaya kelimeler yetmemişti ve oyun doğal olarak tüm dünya tarafından gelmiş geçmiş en iyi bilgisayar oyunu seçilip CNN'e bile konu olmuştu. Half-Life'ın genişleme seti Opposing Force da benim şu ana dek gördüğüm bir oyuna yapılmış en iyi ek özelliğini taşıyor. Bu genişleme seti, Half-Life gibi mükemmel bir oyuna kendini alıştırıp, 1 yıl boyunca adam gibi bir oyun çıkmasını bekleyen benim gibi oyun hastalarını tatmin ediyor. Grafikler, bulunduğunuz mekana göre değişen ses efektleri, silahları ateşlerken yaşadığınız gerçeklik, süper gerilim herşey yine mükemmel Opposing Force'da... Başka bir deyişle, bir oyunda "Sanal gerçeklik"e hiç bu kadar yaklaşılmadı.

Son olarak, oyun 16 MB'lık bir TNT grafik kartlı ve 64 MB hafızalı bir bilgisayarda yine mükemmel çalışıyor... Daha düşük sistemlerde de tatmin edici sonuçlar veriyor. Genişleme seti, pekçok multiplayer harita ve bir de aynı tadı arkadaşlarınızla takım kurup yaşayabileceğiniz Team-Fortress adlı eklentiyi de kapsıyor.

Half-Life oyun dünyasında devrim yaratmıştı. Half-Life'ın genişleme seti Opposing Force da şu ana dek yapılmış belki de en başarılı genişleme seti. Bu oyundan edinin ve sanal gerçekliğe bir kez daha bu kadar yaklaşın... Half-Life'dan sonra geçen 1 yıl içinde çıkan en heyecan verici oyun. Tek kelimeyle MÜKEMMEL!

Önemli Not: Bu oyuna başlamadan önce mutlaka Half-Life'ı oynayın ya da bitirin... Çünkü Opposing Force'u oynarken tıpkı seri olarak çekilen bir filmin devamı gibi, geriye göndermelere sık sık rastlıyorsunuz.