Yok abicim, olmuyor. Olmayacak da bundan sonra. Bazı okurlar benim yarış oyunlarını sevmediğimi sanıyorlar ama öyle değil. Ben yarış oyunlarını çok severim, ama güzel olduktan sonra. Colin McRae Rally, Big Scale Racing, Monster Truck Maddness falan gerçekten sevdiğim oyunlardı. Ama son zamanlarda hep vasat oyunlar denk geldiğinden bana, böyle bir durum ortaya çıktı. Ne yapayım. Her zaman kötü dediğim oyunu, herkes sevmeyecek diye birşey yok. Mutlaka sevenler de çıkacaktır. 100kb'lık bir motorsiklet oyunu var, herkes nefret eder ama ben saatlerce oynarım. Seneler geçmesine rağmen hala arada sırada oynarım. Grafik falan hikaye, oyun çok zevkli. Sanırım dünyada bu oyunu seven nadir insanlardan biriyim. Neyse... Neydi konumuz? Ha, bir kamyon simulasyonu daha.

Şimdi hemen bu oyun ile sitemizde yayınlanan diğer kamyon simulasyonu arasında bir bağlantının olup olmadığını merak edeceksiniz. Bana kalırsa bu iki oyun aynı. Nasıl olur bilmiyorum ama gerçekten hemen hemen birbirlerinin aynısı. E şimdi ben ne diyeyim de bu oyunu açıklayayım bilmiyorum ama, yine de birşeyler söylemeye çalışacağım.

Bildiğiniz gibi oyunda taşımacılık yapıyoruz. Belirli bir noktadan diğerine, rakiplerimizle yarışarak yük taşıyoruz, bundan cebimizi dolduruyoruz. Polis falan gibi engellerle de uğraşmaya çalışıyoruz. Oyunun genel mantığı böyle. Fazla bir aksiyon yok zaten. Tonlarca ağırlıktaki bir aletten de fazla aksiyon beklenmez zaten :)

Oyunda çeşitli kamyonlar kullanabiliyorsunuz. Tankerlerden 18 tekerlekli devlere kadar çeşitli araçlara yer verilmiş. Fazla olmasa da, idare ediyor yine. Oyunda Amerika'daki 11 eyalette dolaşabiliyorsunuz. Dağlardan, ovalara; deniz kıyısından şehir merkezlerine birçok yerde dolaşabiliyorsunuz. Mekanlar çeşitli olsa da, etrafın fazla dolu olmaması, sanki hep aynı yerde dolaşıyormuşşunuz gibi geliyor size. En azından bana öyle geliyor.

Oyunun grafikleri, diğer oyundan daha iyi gibi. Ama yine de ortalamanın altında. Hareketli cisimlerin görütüleri fazla köşeli gibi. Yani tamam, kamyonlar da köşelidir ama yine de bu oyunda eminim ki olması gerektiği gibi değil. Mekan grafikleri de oldukça donuk ve hep aynı yerde geziyormuşşunuz hissi veriyor. Çoğu kişi kısa zamanda uzun yolculuklardan sıkılacaktır ve kenara çekecektir :)

Oyunun sesleri bakımından pek söyleneyecek birşey yok. Aynen diğer oyundaki gibi, efektler fazla ön planda değiller ama oyun için yeterli denebilir. Müzik olarak pek hoşuma gitmedi. Kısaca, oyunun sesleri ortalama denebilir. Ne çok harika, ne de berbat işte.

Oyunun sistem ihtiyaçları orta düzeyde. P-III 600 işlemci ve 128Mb RAM ile rahatça çalışabiliyor. 12Mb ekran kartı hafızasına ihtiyaç duyuyor. Oldukça mütevazi bir oyun, ama dediğim gibi bu oyunun grafikleri için öyle iyi şeyler beklemeyin.

Şimdi gelelim oyun incelemelerinde can alıcı olan son paragraf cümlelerine. Bu oyunu ben beğenmedim, ama önceden de dediğim gibi yarış oyunlarını beğenmediğimden değil. Kalitesiz bir oyun olmuş, bana kalırsa bundan daha iyi oyunlar da bulabilirsiniz. Diğer incelememde yorumlarda okuduğuma göre, o oyunu sevenler benim oyunu kötülememe tepki göstermişler. Bakın, bu oyunu kötülemedim. Artık hoşunuza gitmiştir herhalde :) Ama zaten bu oyun diğerinden daha iyi gibi, kötünün iyisi işte. Sevenler alsın, sevmeyenler ise uzak dursun. Sonra uyarmadı demeyin :)