Sucker Punch Productions, 1997 yılında kurulduğundan bu yana Playstation 2 için sevilen platform oyunu Sly serisi ile oyuncuların beğenisini kazanmıştı. Şimdi ise yeni oyunları inFamous ile karşımızdalar.
Sly 3: Honor Among Thieves, Sly 2: Band of Thieves ve Sly Cooper ile PS2'de 4 milyondan fazla satan seri IGDA, AIAS, "Original Game Character of the Year", "Outstanding Achievement in Animation" ve "Outstanding Achievement in Art Direction." gibi birçok ödül almıştır.
Kuryelik yapan sıradan bir insan bir sabah kendini bir kraterin içinde bir takım güçler ile bulursa ne olur? İşte bunun cevabını oyun boyunca kendinize soracaksınız. inFamous, Cole Mcgrath adında günlük haber teslimatı yapan bir karakterin başından geçen olayları konu alıyor. Cole bir gün teslimat için yol alırken altı bloğu yerle bir eden bir patlama ile kendisini harabe haline gelen şehrin ortasındaki krater içinde bulur. Olaylara anlam vermeye çalışırken bir takım güçlerinin olduğunun farkına varması çok zaman almayacaktır. Tüm bu karmaşa yetmiyormuş gibi tüm TV kanallarında Cole, patlamanın sorumlusu bir terörist gibi gösterilir. Cole bundan sonra bir taraftan şehri ele geçirmiş Reaper'lar ile mücadele edecek bir taraftan da kendisine öcü gibi bakan ve kendisinden nefret eden halka kendisini kanıtlamaya çalışacak ya da "Madem beni sevmiyorsunuz, işte size beklemediğiniz bir kahramanı sunacağım" diyecektir.

Cole ile birlikte oyunda bazı yan karakterler ile de sürekli karşılaşacaksınız. Bu karakterlerden Zeke, Cole'un en iyi arkadaşıdır. Kimse ona inanmazken hep Cole'un yanındadır ve sürekli komplo teorileri ile kafası meşguldür. Trish, Cole'un güzel ve zeki kız arkadaşıdır. Patlamada kız kardeşini kaybetmiş ve bundan kısmen Cole'u sorumlu tutmaktadır. Cole ise güçleri sayesinde ona yardım ederek kendini affettirmeye çalışacaktır. FBI ajanı Moya ise Cole'dan Ray Sphere adındaki cihazı bulmasını böylelikle kayıp kocasını (John) da bulacağını düşünmektedir. Cole'un bu iyiliği karşısında ona ismini temize çıkarma garantisi vermiştir. Empire City'de karantina başladığından bu yana korsan yayın yapan bir TV kanalında "Hayatta kalanların sesi" ile Dallas bulmacanın bazı parçalarını sizlerin birleştirmenizde yardımcı olacaktır.
Empire City patlama ile birlikte tam bir kaos ortamına sürüklenmiştir. Görevliler bir yandan şehrin yaralarını sarmaya ve insanlara yardım etmeye çalışırken bir yandan da bu karışıklığı da gidermeye çalışacaklardır. Şehrin karantina altına alınması ile birlikte Reaper adı verilen eski uyuşturucu bağımlılarının ve çetelerin oluşturduğu suç örgütü de şehri ele geçirmeye başlayacaktır. Bununla birlikte içinden çıkılmaz bir hal alan kargaşa ortamı kahramanımızın olaylara dahil olması ile birlikte kimileri için iyi kimileri içinde kötü bir hal alacaktır.

Oyunun hikâye kurgusu bölüm aralarında sizlere çok güzel grafik çizgi roman çizimleriyle aktarılıyor. Oyunda en çok hoşuma giden özelliklerden bir tanesi olan bu çizgi roman çizimler kesinlikle oyundan sizi kopartmayan bir başka etkileyici özelliği oluyor. Sucker Punch kesinlikle bunda çok başarılı olmuş gözüküyor. Bir kahramanın ilk önce çizgi romanlardan geçtiğinin bilincinde olan firma alışılmış kahraman tasarımının da dışına çıkarak, sıradan kıyafetleri içinde süper güçleri de kahramanına sunabilmiş. Kahramanımız Cole'un Karma adını alan bir güç ve karakter sistemi var. Bu sistem sizin oyun içinde yapmış olduğunuz tercihlere göre iyi veya kötü tarafınızı su yüzüne çıkarıyor. Bu sistem oyuncuya sıkılmadan dilediği tercihleri yapmasını ve oyunda tek bir çizgi içinde gitmek zorunda kalmamasını sağlıyor. Karma sistemi oyun içinde sizin deneyim puanlarınıza göre özel yetenek ve güçlerinizle daha da şekillenerek size oyunda hakim olabileceğiniz bir karakteri oynanabilir kılıyor.